سمیرمی ها ۴۳۰ میلیون تومان در جشن نیکوکاری کمک کردند/ تشریح برنامه های فرهنگی کمیته امداد

مردم شهرستان سمیرم، افزون بر ۴۳۰ میلیون تومان در جشن نیکوکاری کمک و مشارکت کردند.

به گزارش سمیرم خبر، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سمیرم در جمع خبرنگاران این شهرستان، افزود: این میزان کمک های نقدی و غیر نقدی در پایگاه های مختلف شهری و روستایی جمع آوری شد.
علی قربان افشاری خاطر نشان کرد: ۸۱۰ میلیون ریال از این مبلغ از پنج پایگاه شهری و مدارس جمع آوری شده و مابقی کمک ها با مشارکت خیریه های مرتبط با کمیته امداد دریافت شده است.
این مسئول افزود: جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی در تعدادی از پایگاه های امداد تا دو روز آینده نیز ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه اشاره ای هم به فعالیت ها و برنامه های فرهنگی این نهاد مردمی داشت و افزود: سال ۹۶، ۱۰۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در بخش فرهنگی کمیته امداد هزینه کرده ایم.
افشاری با بیان اینکه ۵۳۰ نفر از برنامه های فرهنگی این نهاد استقبال کردند اظهار کرد: تاکید بر استحکام خانواده و معضل طلاق، فضای مجازی، پیشگری از اعتیاد، آموزش های قرآنی، اخلاق اسلامی و دوره های تخصصی ازدواج از مهمترین فعالیت های فرهنگی امداد بوده است.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) سمیرم ادامه داد: ۱۴۵ عروس و داماد در دوره مهارت زندگی، ۳۴۴ نفر عضویت در کانون جوانان پیرو ولایت، اعزام ۲۸ مددجو به عتبات عالیات و ۹۸ نفر به مشهدالرضا نیز در سال جاری محقق و انجام شد.
وی با اعلام اینکه ۴۶۰ نفر در اردوهای یکروزه عقیدتی و سیاسی کمیته امداد شرکت کرده اند تصریح کرد: ۲۵۰ نفر نیز در شش مرحله اجرای آموزش های قرآنی در منزل آموزش دیده اند.
افشاری اشاره ای هم به تعداد دانشجویان و دانش آموزان تحت پوشش این نهاد داشت و گفت: ۳۹۰ دانش آموز و ۱۲۰ دانشجو از کمک های نقدی و سایر کمک های کمیته امداد در سال ۹۶ بهره مند شدند.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) سمیرم، سپس به اجرای طرح حمایت از ایتام نیز اشاره کرد و افزود: ۱۷۱ حامی ۲۵۹ یتیم ساکن این شهرستان را حمایت می کنند.
به گفته این مسئول، میانگین سرانه دریافتی سال گذشته ایتام تحت پوشش این نهاد یک میلیون و ۲۰۰هزار ریال بود که امسال به یک میلیون و ۷۰۰هزار ریال رسیده است.
وی اضافه کرد: مجموع کمک های اکرام ایتام سمیرم، در سال جاری ۳۸۰ میلیون تومان بود و برنامه ماه عسل شبکه سه سیما نقش موثری در این رابطه داشت.
بر این اساس، سه هزار و ۱۳۹ خانوار در قالب شش هزار و ۸۵۳ نفر، تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) سمیرم هستند که یکهزار و ۵۳۰ خانوار شهری، یکهزار و ۴۴۸ خانوار روستایی و ۱۶۱ خانوار عشایری را شامل می شوند.
انتهای پیام/ الف

Go to TOP