بین المللی شدن دانشگاه‌ها، اولویت وزارت علوم است/ رشد ۱۲ درصدی تعداد دانشجویان خارجی در کشور

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل از رشد ۱۲ درصدی تعداد دانشجویان خارجی در کشور خبر داد.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ حسین سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل وزارت علوم، تحقیقات فناوری ،گفت: بین‌المللی شدن یک ضرورت برای ادامه حیات دانشگاه‌ها و آموزش عالی است و می تواند باعث ارتقا آن شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر نکته قابل توجه این است که در سال ۹۶، حدود ۲۰۵۰نفر از دانشمندان سراسر دنیا برای انجام طرح های آموزشی،پژوهشی و پروژه های مشترک وارد کشور شدند.

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل تصریح کرد: اکنون در امور مختلفی در حال برنامه ریزی هستیم که اعزام دانشجو برای فرصت های مطالعاتی ۶تا ۹ماه، دوره های مشترک تحصیلی در سطح های تحصیلات تکمیلی از جمله این اهداف است.
ورود ۵۵ هزار دانشجوی خارجی به کشور

سالار آملی اظهار کرد: بین المللی شدن دانشگاه‌ها از اولویت های اصلی وزارت علوم است و یکی از محورهای بین المللی شدن دانشگاه‌ها، داشتن پروژه های تحقیقاتی مشترک دانشگاه‌های کشورمان با دانشگاه‌های سایر کشورهاست.

وی گفت: در سال۹۶، حدود ۴۲۳ پروژه مشترک داشتیم که از این تعداد۱۵۰ پروژه فقط با کشور اتریش بوده است.

معاون وزیر علوم گفت: ایران برای همکاری های علمی و بین المللی، کشورهایی را با عنوان کشورهای هدف انتخاب کرده است که در قاره اروپا کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه از کشورهای هدف هستند و آلمان در این میان اهمیت خاصی دارد.

سالار آملی از ورود ۵۵ هزار دانشجوی خارجی به کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ‌۲۶ هزار نفر در وزارت علوم، ۱۰ هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۷ هزار نفر در جامع المصطفی و ۲۰۰۰ هزار نفر در وزارت بهداشت در حال تحصیل هستند.

معاون وزیر علوم یادآور شد: در این بین تاکنون شاهد رشد ۱۲ درصدی تعداد دانشجویان خارجی در کشور بوده ایم.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP