ضوابط و مقررات خروج از کشور برای مشمولان غیر غایب در ایام نوروز اعلام شد

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا،ضوابط و مقررات خروج از کشور برای مشمولان غیر غایب در ایام نوروز را تشریح کرد.

به گزارش تیم رصد سمنا؛سرهنگ نجف حمیدزاده معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار کرد: به منظور رفاه حال مشمولان و رفع دغدغه های آنان برای دریافت مجوز خروج از کشور در ایام نوروز با مساعدت های صورت گرفته، مدت صدور مجوز خروج از کشور برای آنان در این ایام به ۴۵ روز افزایش می یابد.

وی ادامه داد: دانشجویان و مشمولان دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت باید در اسرع وقت از طریق درگاه خدمات الکترونیک انتظامی برای ثبت درخواست خود اقدام و پس از پرداخت اینترنتی وثیقه، مراحل بعدی اقدام به صورت پیامک به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: دانش آموزانی که به سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) رسیده اند، برای دریافت مجوز خروج از کشور، می بایست با برگ معافیت تحصیلی به وظیفه عمومی محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی افزود: مشمولانی که درطرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کرده اند،درصورت پرداخت حداقل نیمی از مبلغ جریمه و به شرط نداشتن اقساط معوقه، می توانند با سپردن وثیقه کامل، مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

سرهنگ حمید زاده خاطرنشان کرد: مبالغ وثیقه برای سفرهای سیاحتی ۱۵ میلیون تومان و برای سفر به عتبات عالیات ۳ میلیون تومان است.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطر نشان کرد: متقاضیان می توانند استعلام صدور مجوز خروج از کشور خود را از طریق بخش استعلامات پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی دریافت کنند.

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP