از ابتدای سال جاری تا زمان حاضر؛

۶۰۰میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در سمیرم کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم گفت: معادل ۶۰۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق و اجناس بدون اسناد گمرگی، در ۱۱ ماهه اخیر در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

به گزارش سمیرم خبر، سرهنگ دوم سهراب قرقانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران محلی، اظهار کرد: عمده این کشفیات در ایستگاه شهید رییسیان در ورودی شمال شهر سمیرم و جاده فرعی آباده استان فارس بوده و در هر کدام عوامل تخلف و قاچاقچیان نیز تحویل مراجع قضایی شده اند.
به گفته این مسئول انتظامی، پرونده های زیر ۱۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق و مشکوک ۱۸ درصد، دستگیری متهمان هفت درصد و توقیف خودروهای متخلف نیز ۱۸درصد در این مدت رشد داشته است.
رییس پلیس سمیرم، با بیان اینکه پلیس آگاهی نیز در همین مدت ۱۱۰ درصد افزایش کشف و انهدام باندهای سرقت را در عملکرد خود داشته است، ادامه داد: کنترل و نظارت بر مجرمان سابقه دار و کشف پرونده های سرقت منجر به کاهش سرقت در این مدت شد.
به گفته فرمانده انتظامی سمیرم، ۸۰۰ جلسه آموزش همگانی نیز با حضور کارشناسان مجرب ترافیکی و انتظامی در سطح شهرستان داشته ایم که به نوبه خود در کاهش جرائم و کشف کالای قاچاق تأثیر گذار بوده است.
وی همچنین با بیان اینکه پلیس راهور شهرستان سمیرم رتبه اول استان در حوزه آموزش همگانی فرهنگ ترافیک در استان اصفهان را کسب کرده است افزود: ۱۹۰ جلسه آموزشی در این بخش برگزار شد که منجر به کاهش ۶۷درصدی تصادف های فوتی وکاهش ۳۵درصدی سوانح جرحی شد.
سرهنگ قرانی در ادامه به اجرای۲۰طرح محله محور در کاهش جرائم در شهرستان سمیرم برای پیشگیری از سرقت و مقابله با مواد مخدراشاره کرد و گفت: از چهار هزار و ۵۰۰ مورد تماس همشهریان با سامانه تلفنی ۱۱۰ ، سه هزار تماس عملیاتی و بقیه به صورت مشاوره ای انجام شده است.
شهرستان سمیرم با ۱۰۰هزار جمعیت، در ۱۶۰ کیلومتری جنوب استان اصفهان، ۱۶۴ کیلومتری شمال یاسوج و ۹۰ کیلومتری شمال غرب آباده استان فارس، واقع شده است.
انتهای پیام/ الف

Go to TOP