امام جمعه سمیرم:

درختکاری و توجه به فضای سبز وظیفه همگانی است

امام جمعه سمیرم گفت: کاشت درخت و توجه به فضای سبز پیرامونی وظیفه همگانی است.

به گزارش سمیرم خبر، حجت الاسلام سیف الله دهقانی روز پنجشنبه در آئین درختکاری که با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: اسلام توجه و تاکید ویژه ای بر این موضوع دارد.
به گفته امام جمعه سمیرم، درختکاری و گلکاری تنها کار شهرداری نیست بلکه همه باید برای زیبایی و طراوت محیط شهر و دیارمان بکوشیم و در این راه محیط زیست شهرداری، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و سایرین باید در خط مقدم باشند.
وی با بیان اینکه اعلام کرده اند سرانه فضای سبز هر شهروند سمیرم بیشتر از هشت متر مربع است ادامه داد: طبیعت بکر این خطه برای توسعه گردشگری بهترین موقعیت را ایجاد کرده است.
وی با اشاره به گرم تر شدن هوا و روزها و تعطیلات پیش رو از مسئولان خواست با همت مضاعف برای جذب و رضایت بیشتر مسافران بکوشند.
وی سرسبزی را بهترین هدیه به شهروندان و گردشگران عنوان کرد و گفت: کمبود آب مسئله مهمی است اما باید با مدیریت درست سبزی و طراوت موجود را حفظ و حراست کرد.
بر این اساس، این مراسم در دامنه کوه بُهرز در شمال شهر سمیرم برگزار شد و جمعی از مسئولان از جمله امام جمعه، جهاد کشاوزی، کمیته امداد حضرت امام، شهرداری، بسیج و دیگر سازمان ها نیز در آن حضور و مشارکت داشتند.
به گزارش سمیرم خبر، تعدادی از مسئولان از جمله امام جمعه، معاون فرماندار و شهردار سمیرم در همین روز به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشورمان، در کتابخانه استاد حبیب الله فضائلی سمیرم حاضر شدند.
سمیرم در جوار کوهستان دنا و زاگرس مرکزی قرار دارد و دارای پنج هزار و۲۰۰ کیلومتر مربع وسعت، ۱۵۰ آبادی و روستا، چهار شهر و چهار بخش مرکزی، ۴۵۵ هزار هکتار عرصه ملی و ۳۳۰ هزار هکتار مرتع و جنگل های طبیعی است.
انتهای پیام/ الف

 

Go to TOP