پرداخت ۹۴ درصد از مطالبات چایکاران در سال ۹۶

رئیس سازمان چای گفت: با احتساب واریز یک میلیاد و ۶۰۴ میلیون تومان از بهای برگ سبز چای، ۹۴ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ محمد ولی روزبهان رئیس سازمان چای، از پرداخت ۹۴ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: با احتساب واریز یک میلیارد و ۶۰۴ میلیون تومان از بهای برگ سبز چای، در مجموع ۱۹۰ میلیارد و ۷۵۲ میلیون تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شد.

به گفته وی، ۶ درصد باقی مانده مطالبات چایکاران پس از دریافت قدرالسهم چایکاران به مرور پرداخت خواهد شد که انتظار می‌رود تا پایان سال تسویه کامل انجام شود.

روزبهان درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات صندوق توسعه چایکاران، افزود: تاکنون ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد به منظور به زراعی باغات و نوسازی کارخانه‌ها پرداخت شده است که بازپرداخت تسهیلات از بهای برگ سبز سال زراعی آینده کسر خواهد شد.

رئیس سازمان چای با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات تا ۲۸ اسفند ادامه دارد، تصریح کرد: هم اکنون به ازای هر هکتار باغ ۲ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود که در صورت تقاضای چایکاران و کارخانه‌ها، میزان تسهیلات تا سقف ۴۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

گفتنی است، امسال ۱۰۸ هزارتن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۰۳ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شد که دولت قدرالسهم خود را به طور کامل پرداخت کرده و هم اکنون ۶ درصد مابقی مطالبات چایکاران مربوط به قدرالسهم کارخانه هاست که باید واریز شود.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP