برخورد دو خودروی پژو در گردنه پشته سمیرم جان یک نفر را گرفت

 برخورد رخ به رخ دو خودروی پژو پارس و ۴۰۵ در گردنه پشته سمیرم، جان یک نفر را گرفت.

رییس جمعیت هلال احمر سمیرم روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار سمیرم خبر، گفت: این حادثه شامگاه چهارشنبه در این گردنه برفگیر متنهی به یاسوج رخ داده و شش نفر نیز مصدوم شده اند.
سید نورمحمد موسوی افزود: یکی از سر نشینان در دم جان باخته بود اما مصدومان سانحه توسط نیروهای اورژانس و هلال احمر به مراکز درمانی سمیرم منتقل شدند.
وی خاطر نشان کرد: شدت خسارت و برخورد پژو پارس بیشتر بوده و بعد از برخورد با گاردریل های حاشیه جاده متوقف شده است.
این مسئول با اشاره به بارندگی های خوب چند روز گذشته از مسافران و رهگذران خواست با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و تجهیزات ایمنی همراه خود داشته باشند.
غلامرضا طایی، رییس سابق اداره راه و ترابری سمیرم در سال ۹۰ به خبرنگار ایرنا گفته بود، با چهار خطه شدن کمربندی و محور سمیرم به یاسوج در قالب طرح ملی کریدور شمال – جنوب کشور، این گردنه بطور صددرصد حذف می شود.
بر این اساس، جاده بین استانی و ترانزیت سمیرم یاسوج از جمله محورهای پرخطر جنوب کشورمان است که با وجود تعدد سوانح و تصادفات فوتی و جرحی در آن، همچنان منتظر تخصیص اعتبار برای اجرای چهار خطه شدن بعنوان یکی از محورهای شریانی کریدور شمال جنوب کشور است.
شهرستان کوهستانی و سردسیر سمیرم دارای ۳۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۲۵ کیلومتر راه فرعی و ۵۵۰کیلومتر راه روستایی است.
این شهرستان در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، رتبه دوم راه های همسنگ و رتبه سوم راههای روستایی استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.
انتهای پیام/ الف

Go to TOP