آخرین اخبار سانحه هوایی در نهمین روز؛

۹ نفر گم شده در ارتفاعات دنا پیدا شدند/ ادامه بارش ها در زاگرس و سمیرم از فردا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی از از پیدا شدن ۹ نفری که بدون هماهنگی به ارتفاعات دنا صعود کرده بودند خبر داد که پیش بینی ها از ادامه بارندگی ها از فردا سه شنبه حکایت دارد.

به گزارش سمیرم خبر، امان الله جهانبین در گفتگو با یکی از خبرگزاری های محلی یاسوج گفته است: این کوهنوردان محلی که ناپدید شده بودند در تماس با نیروهای امدادی از سلامت کامل خود خبر دادند.
این مسئول در توضیح این رویداد هم گفت: این کوهنوردان از مسیر رفت بازنگشته بودند بلکه از مسیری دیگر که ارتفاع برف کمتر بود با صحت و سلامت بازگشتند و همین موضوع باعث ایجاد شایعاتی مبنی بر گم شدن آنان شد.
یک مسئول در هواشناسی استان اصفهان نیز با اعلام اینکه بارندگی ها در منطقه دناکوه سمیرم و ارتفاعات از فردا از سر گرفته خواهد شد افزود: از فردا شرایط نسبتاً ناپایدار و بارش باران و برف برای منطقه پیش‌بینی می‌شود.
به گفته خدابخش، امروزهم در منطقه پادنای سمیرم شاهد وزش باد شدید تا نسبتاً شدید هستیم که تا اواخر وقت امروز شرایط جوی در منطقه جنوب سمیرم نسبتاً خوب پیش‌بینی می‌شود.
محسن مومنی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان هم با بیان اینکه در حال حاضر شش تیم پنج نفره در منطقه پادنای سمیرم برای ادامه عملیات جستجو در حال آماده باش هستند اظهار کرد: از ساعات بامداد امروز با توجه به بهبود شرایط جوی تیم ارزیاب چهار نفره به محل سانحه هوایی اعزام شده‌اند.
مسئول گروه امداد کوهستان جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد نیز می گوید: دو گرروه سه نفره هلال احمر و ارتش با دو فروند بالگرد به محل حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج اعزام شدند
به گفته پور ابراهیم، دو تیم پنج نفره نیز بصورت همزمان با پای پیاده به ارتفاعات دنا عزیمت کردند تا کمپ یک و دو را برپا کنند و یک گروه پشتیبانی پنج نفره هم در دامنه کوه دنا مستقر شده اند.
فرماندار سمیرم نیز بعد از اعلام خبر آغاز مجدد امداد رسانی در منقطه سانحه هوایی به خبرنگار ما گفت: مردم و اهالی محلی به هیچ عنوان به ارتفاعات صعود نکنند.
محمد حسین نصرتی افزود: همه مسائل باید به اطلاع ستاد مدیریت بحران برسد تا با هماهنگی و برنامه ریزی اقدام نشود.
وی ابراز امیدواری کرد: با وجود شرایط بهتر آب و هوایی امروز شاهد سرعت بیشتر اقدام امدادگران و بالگردها در انتقال اجساد جان باختگان سانحه هوایی تهران یاسوج باشیم.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح روز یکشنبه تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس خبر سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم در جنوب اصفهان، اعلام شد.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP