آخرین اخبار هواپیمای ساقط شده؛

امدادگران با روشن شدن هوا کار خود را از سر گرفتند/ لغو عملیات انتقال جان باختگان

امدادگردان، تکاوران و کوهنوردان خبره مستقر در محل ساقط شدن هواپیمای آسمان، از بامداد کار خود را از سر گرفته اند اما انتقال جان باختگان در حال حاضر توسط بالگرد امکان ندارد.

به گزارش سمیرم خبر، فرماندار سمیرم در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، ضمن تقدیر از همکاری و تلاش همه سازمان ها و افراد مستقر در بحران اخیر و با اشاره به آغاز بارش برف در منطقه دنا، اظهار کرد: سرما و بوران برف کار امداد در منطقه را سخت کرده اما کار متوقف نشد و ادامه یافت.
محمد حسین نصرتی، با تشکر از ساکنان و اهالی بخش های دناکوه و پادنا و همچنین بازماندگان سانحه هوایی اخیر افزود: مسئولان امدادی اعلام کرده اند انتقال پیکرها با توجه به سختی محل و وجود برف سنگین چند روزی طول خواهد کشید اما امیدواریم با همت نیروهای برجسته اعزام شده کار با سرعت بیشتری دنبال شود.
وی با یادآوری خبر استاندار اصفهان تا حدود ساعت ۲۲ دیشب مبنی بر پیدا کردن ۳۲ پیکر این سانحه ابراز امیدواری کرد: امروز سایر پیکرها نیز به دامنه دنا و سپس یاسوج منتقل شوند.
وی همچنین به اطلاع رسانی خوب رسانه ها نیز اشاره کرد و گفت: غیر از اعلام خبر یکی از رسانه ها مبنی بر دیده شدن لاشه هواپیما در حالی که هنوز خبری از لاشه نبود همه موارد بخوبی منعکس و بازتاب داده شد.
وی همچنین با بیان اینکه پیش بینی ها نشان از ابری شدن هوا تا ظهر امروز دارد گفت: همه نیروها با تمام توان در منطقه مستقر هستند تا کارها به سرعت و دقت انجام شود اما ترافیک خودرویی و مردم اندکی منطقه را شلوغ کرده بود.
وی از مردم خواست با توجه به اینکه انتقال پیکر جان باختگان سانحه سقوط هواپیما در اولویت است، از تردد غیر ضروری در مسیر دناکوه و پادنای سمیرم خودداری کنند تا عملیات انتقال و امداد بخوبی انجام شود.
وی در خصوص بسته بودن محور سی سخت یاسوج به دناکوه سمیرم هم بار دیگر یادآور شد: طبق اعلام پلیس راه این محور برفگیر و خطرناک است و تردد در آن تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

بر همین اساس، روابط عمومی پایگاه چهارم رزمی هوانیروز از توقف عملیات جابجایی اجساد جانباختگان حادثه هوایی دنا به دلیل آغاز بارش در منطقه خبر داد.

دو فروند بالگرد هوانیروز ارتش از اصفهان در منطقه سقوط هواپیما که با فرماندهی فرمانده هوانیروز اصفهان برای انجام عملیات اسلینگ (جابجایی و انتقال اجساد توسط بالگرد و با استفاده از تورهای مخصوص) به پرواز درآمده بودند بازگشته اند اما با توجه به خطر ریزش بهمن، اجساد باید توسط تیم کاوشگر، از فاصله ۳۰ متری قله پازن پیر به فاصله ۲۰۰ متری پایین تر از قله منتقل شود و سپس بالگردها برای انتقال پیکرها وارد عمل شوند.
هواپیمای ای تی آر شرکت هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و شش خدمه صبح روز یکشنبه از رادار خارج شد و در منطقه کوهستانی دنا کوه از توابع شهرستان سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP