بدون تعارف سمنا؛

واکنش عضو شورای شهر به قرارداد نظافت شهری سمیرم

امید طائی از پیگیری لغو قرارداد نظافت شهری و جمع آوری زباله سمیرم خبر داد.

عضو شورای پنجم شهر سمیرم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا، پیرامون قرارداد واگذاری نظافت و جمع آوری زباله با یک شرکت خصوصی اصفهانی که در فضای مجازی با انتقاد های بسیار دست به دست می چرخد به تبیین پرداخته است.

امید طائی اظهار کرد: با توجه به تصمیم شورای شهر نظافت و جمع آوری زباله های شهر باید با نظارت کامل شورای شهر و بررسی قرارداد در شورا به بخش خصوصی واگذار می شد.

وی تصریح کرد: در مناقصه انجام شده یک شرکت اصفهانی برنده اعلام شد و با توجه به صحبت های انجام شده باید این شرکت در طول یک هفته فعالیت آزمایشی انجام دهد و سپس برای بررسی و انعقاد قرارداد به جلسه شورا راه یابد، ولی متاسفانه بدون هماهنگی با شورا قرارداد قطعی منعقد شد.

طائی گفت: در یازدهم بهمن ماه قراردادی به شورا ارائه شد که ابتدای دی ماه انجام شده و در آن ۲۸ پرسنل شهرداری همراه با ماشین آلات و تجهیزات نظافتی در اختیار شرکت مذکور قرار گرفته و ۱۵ درصد حقوق ۲۸ پرسنل شهرداری به عنوان حق نظارت باید به شرکت پرداخت می شد.

وی خاطرنشان کرد: در قراردادی دیگر شرکت فوق، مجاز به جذب ۵ نیرو برای نظافت شهری بود و شهرداری ملزم به پرداخت ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال به ازای هر نیرو بود که بدون شک دریافتی این نیروها خیلی کمتر از این مبلغ است.

عضو شورای پنجم شهر سمیرم با انتقاد از انعقاد چنین قراردادی در شهرداری افزود: با توجه به اینکه شهرداری پرسنل مازاد و فاقد پست سازمانی داشته و مهمترین مشکل امروز شهرداری و دغدغه اصلی شورای شهر موضوع ۴۵ میلیارد ریال بدهی است بهتر بود از پرسنل داخلی استفاده شود.

وی از اعتراض نسبت به این قرارداد توسط شورا خبرداد و گفت: برخی از شرکت های شهرستان سمیرم نیز از اطلاع رسانی نامناسب این مناقصه اعتراض داشته و با پیگیری های صورت گرفته صحبت هایی مبنی بر لغو این قرارداد انجام شده است.

امید طائی اظهار کرد: شورای پنجم به دنبال کاهش هزینه های مازاد شهرداری و افزایش خدمات شهری به مردم سمیرم بوده و در این راستا از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهد کرد.

انتهای پیام/

Go to TOP