اینترنت ملی زمینه ساز امنیت فضای مجازی است

فرمانده پایگاه بسیج دانشجویی سمیرم گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از امنیت بالایی برخوردار نیستند و در صورتی این امنیت ایجاد می شود که اینترنتی ملی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر اولین تریبون آزاد دانشجویی با موضوع فضای مجازی و آسیب های آن به همت بسیج دانشجویی پیام نور سمیرم در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور برگزار شد.

دکتر طاهره قربانی استاد و هیئت علمی دانشگاه پیام نور با اشاره به تاثیرات مثبت و منفی فضای مجازی در جامعه گفت: فرهنگ سازی قوی ای در مورد استفاده از شبکه های اجتماعی صورت نگرفته است.

در این جلسه که به صورت پرسش و اسخ ادامه پیدا کرد موضوعاتی همچون تاثیرات فضای مجازی بر روان و سلامت روحی انسان مورد برررسی و گفت و گو قرار گرفت.

یکی از دانشجویان با بیان این مطلب که فیلترینگ هوشمند، خوب و مفید است گفت: فیلتراسیون شبکه های اجتماعی ظلم به جوانان بوده و نباید این گونه برخورد ها در رابطه با فضای مجازی صورت بگیرد.

وی با اشاره به نیاز مندی جامعه برای فرهنگ سازی در مورد استفاده از شبکه های اجتماعی گفت: متاسفانه فضای مجازی بدون فرهنگ سازی در جامعه ما وارد شد که خور به خودی خود لطمات بسیاری را بر پیکره ما به دنبال داشت.

سینا کاوه ای فرمانده  پایگاه بسیج دانشجویی داشگاه پیام نور با اشاره به مخاطرات این فضا برای خانواده ها گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از امنیت بالایی برخوردار نیستند و در صورتی این امنیت ایجاد می شود که اینترنتی ملی داشته باشیم.

کاوه ای خاطر نشان کرد: ما باید از شبکه های اجتماعی و جستجوگرهای ایرانی نقد سازنده و حمایت همه جانبه داشته باشیم تا هرچه سریع تر شاهد رشد کیفی و کمی تولیدات داخلی باشیم.

  انتهای پیام/ ق

Go to TOP