در حاشیه ی کم کاری دستگاه ها در ایام الله دهه فجر

به نام خدمت به کام خیانت/ فجری که برای ارزشی ها جز زجر نیست

انقلاب اسلامی و سالروز بزرگی که برای جهانیان حرف ها دارد امروز در کشور خود به مسابقات و مراسماتی رسیده که جای تامل دارد.

بهنام منصورزاده- پایگاه خبری سمنا/ ایّام دهه فجر در شهرستان ما بیش از پیش چشمِ دوستداران و دلواپسان نظام را اشکبار تر و دلهایشان را لرزان تر میکند، این حجم بی برنامگی و عدم نوآوری و خلاقیّت در برنامه های اجرایی دستگاه ها به مناسبت این ایّام دل ما را خون می کند.

کم کاری

امسال که (فکر می کنم برای اولین بار) شاهد برگزاری نمایشگاهی به مناسبت این ایّام در شهرستان بودم احسنتِ از ته دلی روانه ی برگزار کننده آن کردم ولی زمانی که شاهد کم محتوا بودن این نمایشگاه شدم تحسینِ خود را که پس گرفتم هیچ، دلم برای بانوان این شهرستان سوخت که تمام تواناییشان در این نمایشگاه به تولید چند نوع تُرشی و نان خلاصه شده است، البته منظور نگارنده توهین به بانوانی که سعی کردند حرکت مثبتی ولو با پُخت نان و شیرینی محلّی انجام بدهند نیست بلکه انتقاد بنده به اجحاف و جفای مسئولین به واژه ی هنر است، چرا که خود شاهد بودم بانویی که قصد داشت بدون هیچ چشم داشتی آثار هنری خود را که ساعت ها و روزها برای آن وقت گذاشته بود را در معرض نمایش بگذارد ولی با نق و نوق مسئولین پیشمان شد !

بجز دو یا سه غرفه متاسفانه حرکت قابل قبولی شاهد نبودیم و محدود کردن ظرفیت بانون توانمند این شهرستان به چند غرفه ی شکسته و بسته هم ظلم به واژه ی هنر است و هم به تعرّض به واژه ی توانمندی !

خیانت!

درد به همین جا مختصر نمی شود، درد بزرگتر کج فهمی و کم کاری بعضی دستگاه ها در تبیین صحیح ارزش های انقلاب در ایّام اللّه دهه فجر است، چرا که در سالگرد ظهور و بروز بزرگترین انقلاب بر پایه ی اسلام و مردمی ترین نهضت این عصر، به جای برگزاری جلسات هم اندیشی، گفت و گوهای سیاسی، دعوت سخنران برای تبیین جمله ی «بعد از انقلاب چه دادیم و چه گرفتیم؟»، نقش انقلاب در جنبش های منطقه ای، بررسی جریان های چپ و راست، شخصیت شناسی و ده ها مسیله ی دیگر که کششِ ساعت ها بحث و گفتگو دارد، شاهدیم دوستان به مناسبت این ایّام تاریخی اقدام به برگزاری مسابقه ی دارت یا حرکات حقیر این چنینی می کنند، این جنبش بزرگ تاریخی را با این چنین کارهایی کوچک می کنند و حتما پس از برگزاری این نیم چه مسابقه بادی هم در گلو می اندازند که بله ما کار کرده ایم!!!
با خودم فکر می کردم  اگر یکی از کشورهای مدّعی دموکراسی با رای ۹۸ درصدی مردم، با خون هزاران جوان و با مشارکت میلیونی مردم اکنون زمامداری می کرد، چه کتاب هایی که در وصف آزادی مردم ، دموکراسی تعمیمی، خروش مردمی ، تاثیر گذاری در جهان و غیره می نوشتند و چه استفاده های بی شماری از هالیوود و رسانه و غیره برای بُت کردن خود می ساختند ، امّا ما چی؟ هنوز تئوری انقلاب را در میز پینگ پونگ و دایره ی دارت محدودتر کرده ایم!

شما را به خدا اگر در جایی قرار دارید که لیاقت آن را ندارید یا آنقدر آزاده باشید که عطلایش را به لقایش ببخشید و یا به اندازه ی تواناییتان باد در سینه بیندازید و بیش از این به اسلام، انقلاب خمینی و مسلمین ظلم نکنید.

انتهای پیام/

 

  1. سجاد گفت:

    آقای نگارنده همیشه آنطور که شما می بینید و فکر می کنید نیست. بهتر بود به جای این اراجیف خود بافته و یک جانبه بین مطلب پر محتواتری می گذاشتید. البته میدونم که این نظر رو نشر نمیدهید ولی برای اطلاع گفتم.

Go to TOP