نماینده سمیرم در خانه ملت عنوان کرد:

شبکه فیبر نوری در سمیرم اجرا می شود

 نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی از اجرای شبکه فیبر نوری در این منطقه خبر داد.

به گزارش سمیرم خبر، اصغر سلیمی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به نشست روز گذشته خود با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاون پارلمانی وی، اظهار کرد: اجرای فیبر نوری زیر به عنوان یک زیر ساخت ارتباطی مهم در این شهرستان اجرا خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه پروژه رساندن فیبر نوری به در منازل و جایگزینی آن با کابل مسی با توجه به افزایش سرعت ارتباطات اینترنتی، در سال‌های اخیر مورد توجه مسوولان وزارت ارتباطات قرار گرفته ابراز امیدواری کرد: با دستور آقای آذری جهرمی، این مهم در سمیرم هم اجرا شود.
سلیمی، پیگیری ارتقاء سیستم موبایل همراه اول به ۳G در روستاهای سادات آباد و چهار راه ، دولت قرین، بردکان، قره قاچ، شهید و بارند پادنا را از دیگر مصوبات جلسه با وزیر ارتباطات برشمرد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، ادامه داد: پراکندگی روستایی سمیرم زیاد است و این روتاها در هر چهار بخش وردشت، مرکزی، دناکوه و پادنای بزرگ سمیرم پراکنده اند.
این نماینده مجلس همچنین درخواست و دستور وزیر برای تغییر سیستم wll را یادآور شد و افزود: پیگیری تحت پوشش قرار گرفتن روستاهای شهرستان در قالب طرح خدمات اجباری دولت uso، بخصوص در مسیر جاده فرعی سمیرم به بروجن استان چهارمحال و ونک، پادنا علیا و روستای حسن آباد نیز در این نشست دستور گرفت.
سلیمی در این باره توضیح داد: بر اساس استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات، فراهم کردن ارائه سرویس‌های تلفن ثابت، اینترنت با نرخ منطقی، ایجاد دفاتر پیشخوان خدمات دولت در مناطق محروم از جمله خدماتی است که در قالب طرح خدمات عمومی اجباری (USO) گنجانده شده که با دستور وزیر مطالعه و اجرای آن در این مناطق نهایی خواهد شد.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP