اعتیاد از عوامل اصلی طلاق/ برخورد با ساقیان مواد ضروریست

نماینده نیروی انتظامی سمیرم حدود۴۰ درصد طلاق را به دلیل اعتیاد عنوان کرد.

به گزارش ظهر امروز خبرنگار سمنا، جلسه کارگروه طلاق شهرستان سمیرم با حضور مسئولانی از نیروی انتظامی و بسیج و کارشناسان خانواده برگزار شد.

سروان محمدی، نماینده نیروی انتظامی در این جلسه عامل حدود ۴۰ درصد طلاق ها را اعتیاد عنوان کرد و گفت: برخورد بیشتر با توزیع کنندگان مواد مخدر و تشدید مجازات ها می تواند با کاهش ابتلا به اعتیاد عامل کاهش طلاق باشد.

یک کارشناس خانواده اظهار داشت: خجالت، عدم رضایت جنسی و برطرف نشدن نیاز های عاطفی از دیگر عوامل طلاق محسوب می شود که آموزش پی در پی در مکان و زمان های مختلف در  راستای اعتلای سطح خانواده ها را طلب می کند.

فرمانده حوزه امام رضا (ع) سمیرم با اشاره به آسیب دیدن فرزندان در خانواده های طلاق و انتقال این بداخلاقی ها به جامعه افزایش طلاق را عاملی خطرناک برای تمام جامعه دانست.

میثم پیرمرادیان با اشاره به آمادگی برگزاری کلاس های افزایش سطح آموزش زوجین و فرهنگ زندگی اظهار کرد: تمام پایگاه های بسیج ما آماده همکاری با کارشناسان خانواده و روانشناسان است.

وی کمرنگ شدن آموزش های اسلامی را از دیگر عوامل این معضل اجتماعی خواند و تصریح کرد: آموزش ها باید از پایه و از مدارس مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

Go to TOP