روزنامه نگار و فعال فرهنگی مطرح کرد؛

تاثیرگذاری مثبت زنان در خانواده و جامعه کمرنگ شده است/ لزوم ترویج فرهنگ اقتصادی مبتنی بر قناعت

روزنامه نگار و کارشناس رسانه، گفت: تاثیرگذاری مثبت و سازنده زنان در جامعه و حتی خانواده ها کمرنگ و محدودتر شده است.

به گزارش سمیرم خبر، محمود افشاری شامگاه پنجشنبه، در جمع بانوان فرهنگی محله کوی امام سجاد علیه السلام شهر سمیرم، اظهار کرد: امام راحل(ره) درباره زنان فرموده اند «از نظر حقوق انسانی، تفاوتی بین زن و مرد نیست زیرا که هر دو انسانند و زن حق دخالت در سرنوشت خویش را همچون مرد دارد بله در بعضی از موارد تفاوت‌هایی بین زن و مرد وجود دارد که به حیثیت انسانی آنها ارتباط ندارد.»
به گفته این کارشناس رسانه ای، مسأله زنان به شکل عموم، در دو عرصه خانواده و جامعه تبیین می‌شود اما امروز در هر دوی این عرصه ها شاهد کمرنگ شدن اثرگذاری این گروه هستیم.
وی با بیان اینکه، امروز بیشتر شاهد نقش آفرینی های ظاهری و اقتصادی زنان هستیم نا کنش گری های موثر اجتماعی و خانوادگی، افزود: همین دیدگاه باعث نزول جایگاه ارزشی زن در جامعه شده که یک نمونه آن کار زنان در برخی شرکت ها با حقوق هایی ناچیز با رویکردی جنسی نگر و تبلیغاتی است.
افشاری کمرنگ شدن تربیت فرزند و نقش‌های همسری و مادری را زیرمجموعه همین موضوع عنوان کرد و گفت: این رویه تا جایی پیش رفته که برخی فرزندان خود را رها کرده اند و اختیار فکر و ذهن آنان را به آموزش و پرورش، فرهنگسراها، شبکه های اجتماعی و صدا و سیما داده اند و خود گوشه نشین و تماشاگر شده اند.
وی با بیان اینکه در گذشته سبک زندگی بگونه ای بود که زن و مرد با یکدیگر فرزندان را بزرگ و اداره می کردند، ادامه داد: زن دارای کرامت است و به عنوان سنگ بنای خانواده و جامعه محسوب می‌شود و همین موضوع امروز مغفول مانده است.
خبرنگار و فعال رسانه ای سمیرم با بیان اینکه، رسانه ها و دنیای مدرن نقش زیادی در تغییر باطنی و ظاهری نقش زنان داشته اند، تاکید کرد: این نقش مدرن امروز در بخش های مختلف از جمله مسائل سیاسی و اقتصادی تا حدی منحرف شده و شکل و شمایلی مردانه به خود گرفته است.
افشاری با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ اقتصادی مبتنی بر قناعت، افزود: مسئولان و دست اندرکاران فرهنگی جامعه باید با تدوین برنامه‌های منسجم به منظور تقویت اقتصاد خانواده‌ها، نسبت به تغییر تفکر مصرف بین زنان اقدام کنند.
بر این اساس، بیش از ۱۵۰ نفر از بانوان سمیرمی در این همایش حضور داشتند و در انتهای جلسه نیز در درباره مسائل روز و فضای مجازی به تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/ الف

  1. سلامی گفت:

    درود بر استاد سمیرم

Go to TOP