روزنامه نگار و فعال رسانه ای؛

مسئولان بدانند مردم وضع معیشت خود را با آنها قیاس می کنند/ فضای مجازی شمشیر دولبه است

روزنامه نگار و فعال رسانه ای سمیرم ، گفت: بخش مهمی از علت و علل این اتفاقات، مربوط به فاصله طبقاتی برخی مسئولان با اقشار ضعیف مردم است که می بینند مسئولان ارشد در دولت با ماشین و منزل آنچنانی، از آنها می خواهد یارانه نگیرند!

به گزارش سمیرم، خبر، محمود افشاری، در جمع جوانان این شهرستان، با اشاره به وقوع برخی ناآرامی ها در چند روز گذشته، با بیان اینکه جوان تحصیلکرده بیکار، زمانی که این صحنه را می بیند یا می شنود، سوال هایی برایش ایجاد می شود و وقتی نتواند آنگونه که باید شغل خوبی برای خود دست و پا کند و بیکار می ماند، پرخاشگر شده و می گوید چرا نباید فریاد بزنم! در حالی که حتی یک شغل ساده ندارم اما فلان مسئول چه ها که ندارد.
وی با بیان اینکه، اگر جوانان را در حرکت ها و ببخش های مثبت به کار نگیریم او این نیروی محرکه جوانی را در جنبه های منفی به کار می‌گیرد، اظهار کرد: از این رو همواره دیده‌ایم که رهبری بر اشتغال جوانان تاکید دارند چراکه جوان بیکار همچون بمب دست ساز بالقوه ای است که درصد قابل توجهی از او به فساد و جنبه های منفی گرایش پیدا می‌کند.
افشاری با تاکید بر اینکه الگوها نقش موثری در اخلاق مداری در فضای رسانه ای و مجازی، بویژه در میان قشر جوان و نوجوان دارند، افزود: توسعه این فضا در پنج الی ۱۰سال اخیر شرایط را پیچیده و به برخی رویدادها سرعتی صد چندان داده است.
روزنامه نگار و فعال رسانه ای سمیرم، با اشاره به ضرورت های شناخت فناوری های روز و سواد رسانه ای، بویژه در بین اقشار نوجو و نوجوان، اظهار کرد: این الگوها و در واقع رهبران فکری هستند که می توانند مسیر و راهبرد درست حرکت را به ما و جامعه ما نشان دهند.
وی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی و مجازی زمینه ساز نگرشی نوین در تعامل و ارتباطات انسانی شده اند، خاطر نشان کرد: این نگرش ها با حضور رهبران فکری متعهد و متخصص می تواند در کاهش آسیب های این فضا و تغییر نگرش به آن تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی با بیان اینکه والدین باید در فضای مجازی همراه فرزندان خود باشند، اظهار کرد: همین حضور و همراهی به عنوان الگوهای فرزندان بسیار ارزشمند است، البته بشرطی که والدین نیز سطح موثر و کافی از سواد رسانه ای داشته باشند و بتوانند در این همراهی کمک کننده واقع شوند.
افشاری اظهار کرد: آسیب‌های فضای مجازی به عنوان یکی از ۱۸ آسیب مطرح شده از سوی دولت عنوان شده و امروزه با بالارفتن سطح فراگیری این دست فضاها، فرهنگ سازی حضور و محتواسازی برای آن ضروری و انکارناپذیر است.
فعال رسانه ای شهرستان سمیرم، تاکید کرد: هویت در فضای مجازی مانند هویت در فضای واقعی، ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد که به دلیل شرایط متفاوت فضای مجازی، باید انتظار نوع متفاوتی از هویت را داشته باشیم.
به گفته وی، یکی از مهم‌ترین مشکلات فضای مجازی این است که ما غرق اطلاعات تفننی شده‌ایم که اجازه نمی‌دهد اطلاعات مفید و سازنده توسط درصد کمی از کابران تولید می‌شود.
این خبرنگار سمیرمی، محاصره اطلاعاتی و پیچیده شدن فضا به مثابه شمشسیری دولبه، را در این غرق شدن تفننی یادآور شد و افزود: فضای مجاری ارتباط انسانی را به گونه ای جدید تعریف می کند به گونه ای که هر روز شاهد آن هستیم که افراد بیشتری به استفاده از این فضا روی می آورند اما با وجود محاسن بسیاری که این فضا دارد، مشکلات خاص خود را نیز به همراه دارد.
وی با بیان اینکه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هیچ سودی به جز رصد اطلاعات برای مدیران پیام رسان ها ندارد، تصریح کرد: آنها به خوبی رصد می کنند، که جوانان در فضای مجازی ۸۰ درصد مسائل اخلاقی و ارتباطات را دنبال می کنند براین اساس دشمن در می‌یابد با کار بر روی این قضیه می‌تواند جوان ما را جذب کند و به فکر و اندیشه آنها آسیب بزند.
افشاری اضافه کرد: فضای سایبر با ارائه محیط بدون کنترل و گسترده و با اهداف مختلف به کاربران امکان برقراری روابط مختلفی را می دهد و زمینه شکل گیری روابط گسترده را بین آنها فراهم می آورد که باز هم فرهنگ سازی و همراهی الگوها و رهبران فکری دراین فضا اجتناب ناپذیر است.

انتهای پیام/ ص

  1. خودگویی و خود خندی! شک ندارم خودت نشسته ای و حرفهای خودت را توسط یک خبرنگار فرضی تبدیل به گزارش کرده ای.

  2. آصفی گفت:

    بنازمت افشاری
    کی تاحالا استادشدی خبرنگار جوان

  3. حیدری گفت:

    الکی الکی برا خودش یه مسوئولی شده افشاری مصاحبه میده بیرون

Go to TOP