نماینده سمیرم تاکید کرد؛

ضرورت کمک دولت به شهرداری های شهرهای کوچک/ توان مالی سمیرمی ها با تداوم خشکسالی ضعیف شده است

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم، گفت: شهرداری های شهرهای کوچک و بدون منابع درآمدی پایدار، نیازمند کمک ها و مساعدت هایی از سوی دولت ها هستند.

به گزارش صاحب نیوز، اصغر سلیمی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، به صحبت های عنوان شده در جلسه کاری با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: در این نشست بر این موضوع و کمک بیشتر دولت به شهرداری شهرهایی مانند سمیرم تاکید شد.
وی خاطر نشان کرد: شهرستان سمیرم در زمان حاضر دارای چهاربخش و چهار شهر است که در صورت موافقت وزارت کشور دو شهرداری دیگردر بخش های وردشت و دناکوه نیز به مجموع شهرهای شهرستان اضافه می شود.
به گفته سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، درخواست اعطای شهردرای به دو بخش دناکوه و وردشت و روستاهای مرکزی آنها از جمله فتح آبادو بیده چند سالی است داده شده و همچنان منتظر موافقت این وزارت خانه برای تشکیل شهرداری است.
وی ادامه داد: مناطقی مانند سمیرم کشاورز و کشاورزی است و معیشت مردم وابسته به آب و کشت و کار است که با وجود تداوم خشکی ها از رونق افتاده و از همین رو توان مالی و اقتصادی مردم پایین آمده است.
سلیمی اظهار کرد: از همین رو و با توجه به افت توان مالی مردم کشاورز این خطه و شهرداری هایی که دولتی نیستند ضروری است دولت به شهرداری های این دست مناطق توجه بیشتری داشته باشد تا مردم نیز رفاه بهتری را شاهد باشند.
معاون عمرانی شهردار سمیرم نیز، که در این نشست حضور داشته است به خبرنگار ایرنا گفت: تامین اعتبار لازمه توسعه شهر و تکمیل طرح های در دست کار شهرداری است.
مرتضی افشاری افزود: امسال پروژه خیابان شورا بعنوان یک خیابان اصلی و محوری تکمیل شده و در آستانه بهره برداری کامل است.
انتهای پیام/ ص

Go to TOP