در جلسه مدیریت بحران عنوان شد؛

زلزله های سمیرم هشداری برای سطح آمادگی دستگاه های امدادی

فرماندار سمیرم گفت: وقوع زلزله های چند وقت اخیر در منطقه سمیرم هشداری برای سنجش میزان آمادگی دستگاه های امدادی بود تا سطح عملکرد خود را بسنجند و ارزیابی کنند.

به گزارش سمیرم خبر، محمدحسین نصرتی روز یکشنبه، در جلسه ستاد مدیریت از ستاد بازآفرینی و مقاوم سازی این شهرستان خواست، برای احیا و مقاوم کردن بافت فرسوده و قدیمی این شهرستان و مناطق روستایی آن اقدام کنند.
این مسئول، با توجه به زلزله های پی در پی چند روز گذشته و موقعیت زلزله خیز شهرستان اضافه کرد: همه مسئولان و سازمان های دولتی و بویژه دستگاه های امدادرسان و اورژانس، باید آمادگی لازم برای مقابله حواث طبیعی از جمله زلزله را داشته باشند.
وی تاکید کرد: شهرداری ها با همکاری سازمان هایی از جمله راه و شهرسازی و بخشداری ها و دهیاری ها، موضوع بافت فرسوده و مقاوم سازی را پیگیری و عملیاتی کنند تا شاهد کاهش مشکلات در این بخش باشیم.
این مسئول تصریح کرد: نهادها ادارات شهرستان، با برگزاری کارگروهایی، سناریو ستاد بحران و آمادگی و تجهیزات خود را هر چه زودتر در قالب یک فایل، به فرمانداری سمیرم اعلام کنند.
نصرتی با بیان اینکه، در چند روز گذشته بیش از سه زلزله نقاط مختلف شهرستان را لرزانده است افزود: این خود هشداری است برای اداران و مسئولان که خود را تجهیز و آماده کنند هر چند که زمین لرزه ها بدون خسارت بوده اند.
فرماندار سمیرم خاطر نشان کرد: مکان ها و محل هایی مناسب در سطح شهر و روستاها مشخص شود تا در زمان بروز حادثه احتمالی بتوان در این مکانها اردوگاه اضطراری برپا کنند.
بر همین اساس، جلسه بحران وخطربلایای طبیعی روز یکشنبه، در شبکه بهداشت ودرمان سمیرم برگزار شد.
جلسه فراخوان اعضای چارت فرماندهی حادثه شبکه بهداشت باحضور اصغر صبوحی مدیریت شبکه، معاون بهداشتی، مدیر بیمارستان، مسئول اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵، واحدمدیریت خطر و بلایا واعضای چارت فرماندهی حادثه در دفتر مدیر شبکه بهداشت سمیرم برپا شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان در این نشست با توجه به و وقوع زلزله در سمیرم تاکید کرد: موقعیت زمین شناختی و همچنین نقش حساس مراکز درمانی و بهداشتی در این زمان ها بخوبی مشخص شده و نمود دارد.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP