نیروی انتظامی سمیرم ۵۰۰جلسه آموزش مردمی برگزار کرده است

یک مسئول در نیروی انتظامی سمیرم، از برگزاری ۵۰۰ جلسه و کارگاه آموزشی عمومی، اقشار و صنوف مختلف در دو سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سمیرم خبر، محمد طاهرزاده، در نشست کمیته امنیت اخلاقی و اجتماعی شهرستان سمیرم، اظهار کرد: این کارگاه ها و برنامه ها در این مدت برای ارتقاء بینش های اخلاقی و اجتماعی مردم و شناخت آسیب ها، راهکارها و فضای مجازی برگزار شده است.
وی با بیان اینکه همه دستگاهها و سازمان ها در بحث آموزش با جدیت ورود کنند، اظهار کرد: بخشی از آسیب ها منجر به بالا رفتن سن ازدواج شده که ضرورت دارد به ازدواج ساده و آسان و اشتغال پایدار بیش از پیش توجه شود.
وی با اشاره به اینکه ارائه آموزش های نیروی انتظامی در بخش و رده های مختلف، همچون پلیس آگاهی، پیشگیری و راهنمایی و رانندگی است، ادامه داد: عدم اطلاع و آگاهی عمومی از برخی حقوق شهروندی و همچنین ناآگاهی از برخی مسائل جاری و اجتماعی باعث بروز آسیب هایی در جامعه می شود.
طاهرزاده تاکید کرد: امنیت نیاز اساسی و اصلی است و نیروی انتظامی در این راه با برپایی این دوره ها می کوشد آسایش و آرامش اقشار مختلف را بهتر رقم زده و زمینه سازی کند.
معاون فرماندار سمیرم نیز در ادامه با بیان ضرورت ازدواج آسان در جامعه امروز تاکید کرد: هر نهاد و سازمانی که می تواند به این موضوع کمک کند راهکار و طرح ارائه دهد.
محمدرضا عسگریان، افزود: تشکل های غیردولتی و خیران هم بیشتر به این موضوع ورود کنند تا شاهد بالارفتن آمار ازدواج جوانان و در ادامه کاهش آسیب های اجتماعی و آرامش خانواده ها باشیم.
وی خاطر نشان کرد: بازگشت به سبک زندگی، سنت ها و رسوم بومی می تواند راهگشا بوده و از تنش ها و آسیب های امروز بکاهد.
انتهای پیام/ الف

Go to TOP