نماینده سمیرم در صحن علنی مجلس:

انتقال آب شاهدی بر بی کفایتی مدیریت پایدار منابع آب/ سی تی اسکن نیاز ضروری سمیرم است

نماینده سمیرم در مجلس دهم، گفت: انتقال غیرکارشناسانه و غیر منطقی آب از یک منطقه خشک‌شده به ۷۰۰ کیلومتر آن‌طرف‌تر، شاهدی بر بی‌کفایتی مدیریت پایدار منابع آب است.

به گزارش سمیرم خبر، اصغر سلیمی، امروز در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس، خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، خاطرنشان کرد: شهرستان سمیرم، از قطب های تولید سیب درختی مرغوب با شهرت بین المللی است، اما نرخ فروش سیب در باغ ها زیر قیمت تمام شده در اختیار دلالان قرار می گیرد که اگر وضع به همین منوال پیش رود باید به فکر مجلس ترحیم باغداری سمیرم باشیم.
به گفته وی، انتظار می رود با رونق صادرات،‌ برندسازی، بازاریابی، احداث صنایع تبدیلی و بسته بندی، خرید تضمینی و لحاظ در سبد غذایی خانوار و توسعه تعاونی های پویا از نابودی دسترنج چندساله کشاورزان جلوگیری شود.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، با بیان اینکه خسارت بیمه محصولات کشاورزان به موقع و کامل پرداخت نمی شود،‌ اضافه کرد: بخشودگی و استمهال دیرکرد وام های زیر ۱۰۰ میلیون برای مدت محدود به صورت ناقص اجرا و بعد از مدتی کوتاه متوقف شد.

وی در ادامه خواستار کاهش تعرفه آب بهای کشاورزی که در چندسال اخیر افزایش غیرمنصفانه داشته از وزیر نیرو شد و اظهار کرد: هزاران اصله درخت سیب از بی آبی خشکیده و دچار تنش های شدید آبی شده است و آب شرب نیز به سختی تأمین می شود.
نماینده سمیرم ادامه داد: جا دارد دولت در مورد طرح های آبیاری مدرن و اجرای آبخیزداری و بستن چاه های غیرمجاز و مدیریت منابع آبی موجود اقدام کند.
سلیمی ادامه داد: زمزمه انتقال آب از منطقه ای که خود دچار خشکسالی چندساله است به ۷۰۰ کیلومتر آن طرف تر با تونلی ۶۷ کیلومتری زیر شهرستان سمیرم تنها شاهدی بر بی کفایتی در مدیریت پایدار منابع آب است و تصمیمات پشت درب های بسته قابل اجرا در میدان های عمل نیست.
نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم خطاب به آخوندی، وزیر راه و شهرسازی نیز تاکید کرد: لازم است درباره پروژه های قول داده شده سمیرم-یاسوج، ونک-بروجن،‌ مهدی آباد-روستایآغداش و سایر پروژه های حوزه های انتخابیه و حذف نقاط حادثه خیز تسریع کنید.
وی یادآور شد: ضمن اینکه باید تأکید وزیر بهداشت در خصوص نصب سی تی اسکن،‌ احداث درمانگاه تخصصی، ساختمان دیالیز، پانسیون پزشکان و جذب پزشکان متخصص سریعا عملیاتی شود از وزیر آموزش و پرورش می خواهم فکری به حال ۳۴ مدرسه تخریبی، ۴۰ مدرسه تعمیری و حقوق معلمان زحمتکش و همسان سازی حقوق بازنشستگان قبلی با فعلی کند.

سلیمی همچنین تأکید کرد: یکی از اهداف کلان کشور در محور توسعه شهرستان سمیرم رونق صنعت گردشگری است که باید برای اشتغال پایدار در این حوزه برنامه های کاربردی با جدیت پیگیری شود.
نماینده سمیرم خاطر نشان کرد: زیرساخت های لازم ورزشی با توجه به استعدادهای خدادای جوانان سمیرمی کافی نبوده که حتی برای حضور در مسابقات ورزشی مشکلات عدیده دارند که نیازمند توجه ویژه وزیر ورزش است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به استاندار اصفهان هم گفت: لازم است ضمن کاهش سختگیری های موجود در استان و حذف کاغذبازی ها و بروکراسی های مخصوص این استان با دیدگاه ملی و فراجناحی با تعیین و نصب مدیران کاردان و شایسته با سابقه اجرایی موفق برای اشتغالزایی و جذب سرمایه داری زمینه تأمین معاش و رونق اقتصادی و رفع بیکاری گسترده را فراهم کنید.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP