بعد از سال ها توفق طرح؛

بهسازی و تکمیل جاده «سمیرم-ونک-لُردگان» اعتبار گرفت/ ونک از بن بست خارج می شود

بهسازی و روکش آسفالت جاده سمیرم به شهر ونک، و همچنین اتصال به استان همجوار در غرب این شهرستان، ۲۰ میلیارد ریال اعتبار گرفت.

به گزارش سمیرم خبر، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، در سفر به سمیرم، با اعلام این مطلب، اظهار کرد: بررسی های فنی پروژه و برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار انجام و برای اجرا در فصل کاری سال ۹۷ نهایی خواهد شد.
عبدالهاشم حسن نیا، با بیان اینکه ادامه این مسیر با باز شدن بخشی از راه به استان چهارمحال و بختیاری متصل خواهد شد ابراز امیدواری کرد بزودی عملیات احداث و اتصال این محور نیز آغاز و به اتمام برسد.
وی تاکید کرد: ونک در غرب سمیرم در بن بست بوده و ایجاد مسیر بین استانی و اتصال به چهارمحال آن را از بن بست خارج خواهد کرد و این موضوع در رونق اقتصادی و گردشگری منطقه موثر خواهد بود.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، در این بازدید کاری با تاکید بر تخصیص اعتبار روکش آسفالت در جاده های شهرستان و بویژه محور ونک، افزود: ۱۱ کیلومتر از جاده بین استانی سمیرم به چهارمحال در استان اصفهان قرار دارد.
اصغر سلیمی اضافه کرد: اتصال بین استانی شمس آباد ونک در غرب سمیرم به پل کرّه بَس جاده لردگان به بروجن در استان چهارمحال و بختیاری، پروژه نیمه کاره این سال ها بود که بحمدالله قرار است ادامه یابد و تکمیل شود.
به گزارش ایرنا، طرح جاده بین استانی به طول ۱۷ کیلومتر در هر دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری، که هفت و نیم کیلومتر آن در محدوده اصفهان(خروجی شهر ونک تا رودخانه شمس آباد) آن نصف و نیمه تکمیل شده اما از سمت استان همجوار برای اتصال و ادامه طرح تا امروز، اقدامی نشده بود.
احداث دو پل قوی و بسیار بزرگ بر روی رودخانه شمس آباد و حدود شش تا هفت کیلومتر کوهبُری در ادامه مسیر نشان از کار و اعتبار ملی و کلانی است که تامین شدن آن کاری سخت می نماید، هرچند محاسنی مانند خروج شهر ونک از بن بست بلند کوه های آسمان خراش، توسعه بخش کشاورزی و گردشگری چشمه ناز و شمس آباد، باز شدن چهارمین راه دسترسی بین استانی از سمیرم اصفهان به چهارمحال و بختیاری و تقویت اشتغال محلی از جمله صنایع آب معدنی را به دنبال خواهد داشت.
مدیر کل راهداری وحمل ونقل استان اصفهان، مدیر کل راههای روستایی کشور، مدیر کل راهداری وحمل ونقل استان چهارمحال وبختیاری و جمی از مسئولان سمیرم در این سفر کاری حضور داشتند.
منطقه ونک و شمس آباد، در بخش مرکزی سمیرم و در ۳۰ کیلومتری غرب این شهرستان و ۱۹۰ کیومتری جنوب غرب اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP