یک راهکار، یک تیکه و یک انتقاد برای مسئولان:

حلقه مشاورین جوان راه بیندازید/ امان از پشت‌میزنشینی/ مسئول محترم منتقد حذف شدنی نیست!

امروز دیگر زمانی که مسئولان خود را رئیس مردم بدانند گذشته و باید برای خدمت به مردم با همیاری شهروندان خدمتگذار مردم باشند تا بتوانند خود را اثبات کنند.

سمنا– بهنام منصورزاده/ در کلان‌شهرها معمولاً شهردار هر منطقه حلقه‌ای با عنوان «مشاورین جوان» تشکیل می‌دهد. این حلقه متشکل از جوانان متخصّص، روشنفکر، تحصیل‌کرده و خوش‌فکر آن شهرمی باشد که دورهم جمع شده؛ با تبادل اطلاعات و بیان نظرات خود هم مسئولان منطقه را از دردهای مردم آگاه می‌سازند و هم راهکار برای حل بحران عنوان‌شده ارائه می‌دهند که این حرکت به‌نوعی هم‌افزایی بین نخبگان و مسئولان محسوب می‌شود به شکلی که هم مسئولان از قوای فکری جوانان استفاده می‌کنند و هم جوانان پرشور از سابقه و تجربه‌ی مسئولانی که اکثراً سال‌ها در پست‌های اجرایی مشغول خدمت‌رسانی بوده‌اند، بهره می‌برند.

لذا ازآنجایی‌که کشور ما از منظر برخی جهات، نسبت به بسیاری از کشورهای صنعتی دنیا سال‌ها عقب است، امید است که دیگر شهرستان ما از این حداقل موجود در کشور خودش را ده‌پانزده سال عقب نیندازد و حداقل از تجارب موفّق کلان‌شهرها استفاده نماید!

تیکه:

به‌عنوان نکته‌ی بعد، متأسفانه همان‌طور که سرماخوردگی مادر بیشتر امراض است؛ پشت‌میزنشینی مسئولان نیز پدر بیشتر کارنکرده هاست!

الحقّ و الانصاف اگر مسئولان شهرستان به‌ویژه فرماندار، اعضای شورای شهر، شهردار محترم و نماینده‌ی شهرستان هرکدام خود را موظّف می‌دانستند حداقل ماهی یک‌بار در زمان و مکانی مشخص با مردم صحبت کنند و بی‌پرده و بدون تکّه پاره کردن تعارف، انتقادهای ایشان را بشنوند این حجم بی‌اعتمادی نسبت به مسئولان شکل می‌گرفت؟

در عجبم واقعاً چرا مسئولان ما از دوستان بالادستی تنها باید فیس و افاده های ایشان را یاد بگیرند! شما را به خدا بیشتر بین مردم باشید، بیشتر بشنوید تا مجبور باشید بیشتر کار کنید!

یک انتقاد؛

و در آخر انتقادی هم کنیم از مسئولان معتقد به حرکات گاز انبری !

همان هایی که در چشم عموم که ظاهر نمی شوند هیچ، در ارتباط با مردم تنها به گروه تلگرامی بسنده کرده و به محض این که کسی انتقاد کرد در وهله های اول با حذف پیام ضرب شستی به مخاطب نشان می دهند؛ چنانچه منتقد پیغام را دریافت کرد که کرد، در غیر اینصورت فرد منتقد بصورت انفجاری حذف و کلّاً از نظرها بایکوت می شود و مثل اینکه این مسئله در روزهای اخیر در گروه های تلگرامی شهرستان به کرّار دیده شده است.

نکن برادر شما هم در دنیا و هم در آخرت در قبال هر شعاری که دادی، هر میز و صندلی که تصاحب کردی و هر وعده‌ای که چاپ کردی و به دیوار چسباندی مسئولی، چشم و گوشت را روی مطالبه‌ی مردم نبند!

بهنام منصورزاده
انتهای پیام/

  1. ای کاش این اتفاق میوفتاد 🙁

  2. خیلی وب سایت خوبی دارید
    ممنون از اشتراک گذاری مفید و پرمحتواتون
    موفق باشید.

  3. ریمل مو گفت:

    با سلام و درود فراوان خدمت دست اندرکاران وبسایت سپاس از مطالب مفیدی که به اشتراک گذاشتید موفق و موید باشید 

Go to TOP