برگزاری جشن روز جهانی معلولان در سمیرم

به مناسبت روز جهانی معلولین جشنی با همکاری دبستان استثنایی رودکی ، اداره بهزیستی و مرکز توانبخشی امید در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمیرم برگزار شد.

به گزارش تیم رصد سمنا به نقل از پانا؛ مراسم روز جهانی معلولان به همت دبستان استثنایی رودکی و همکاری اداره بهزیستی و مرکز توانبخشی امید و با حضور معلولین و خانواده‌های آن‌ها در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمیرم برگزار شد.

در این مراسم  که مدیر آموزش‌وپرورش و رئیس اداره بهزیستی سمیرم حضور داشت از دانش آموزان معلول دبستان رودکی و مرکز توان‌بخشی امید تقدیر و هدایایی به آن‌ها تقدیم شد.

روز جهانی معلولین از سال ۱۹۹۲ که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد، هرساله در ۱۲ آذر یا ۳ دسامبر برگزار می‌شود.

هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت‌های مختلف؛ و افزایش آگاهی‌هایی بوده است که ‌بایست از مسئله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود.

این وضع به همین منوال طی شد تا در سال ۱۹۹۹ شعاری با مضمون (امکان دسترسی برای همه در هزاره جدید) برگزیده شد و سرلوحه امور قرار گرفت.

در جشن مراسم روز جهانی معلولان برنامه های مختلفی همچون شعر، موسیقی و تئاتر توسط دانش آموزان معلولان انجام شد.

انتهای پیام/

Go to TOP