ثبت آبشار تنگ خشک و بی بی سیدان در فهرست میراث طبیعی ملی

 آبشار تنگ خشک واقع در روستای بی بی سیدان و تنگ خشک شهرستان سمیرم، در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید.

به گزارش سمیرم خبر، آبشار تنگ خشک سمیرم در اجرای تبصره ماده ۲ قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور مصوب دی سال ۱۳۸۲ و آیین نامه اجرایی آن مصوب چهارم مرداد ۱۳۸۴ به شماره ۲۶۹۷۵ / ت ۳۲۹۱۵ ه، هیات محترم وزیران با موضوع ثبت میراث طبیعی ارزشمند کشور پس از تشریفات قانونی لازم به شماره ۳۹۸ به تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسید.
طبق اعلام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اثر یاد شده ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت این سازمان و تدوین ضوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم این اثر بر عهده این سازمان است.
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر شود، ممنوع است.
ثبت آبشار تنگ خشک واقع در روستای بی بی سیدان بخش پادنای بزرگ از توابع شهرستان سمیرم طی نامه ای توسط علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی به ‘ محسن مهرعلیزاده ‘ استاندار اصفهان ابلاغ شده است.
دو روستای بی بی سیدان و تنگ خشک از توابع بخش پادنای بزرگ سمیرم در ۳۶ کیلومتری جنوب این شهرستان و در نزدیکی دامنه های زاگرس میانی واقع شده اند.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP