متخصص طب سنتی:

تعبیر وارونه و خانمان سوز استفاده از مخدرها در لاغری

متخصص طب سنتی اسلامی، گفت: طب سنتی اسلامی، برای هر فعالیتی در زندگی بخصوص امر ورزش و فعالیت های بدنی، راهکار و راه حل دارد.

به گزارش سمیرم خبر، علیرضا زحمت کش، در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، درباره بیماری هایی که جامعه را گربیان گیر خود کرده است، اظهارکرد: طب سنتی اسلامی برای بهبود عملکرد فعالیت های روزمره زندگی، بویژه ورزش و منع استفاده از گیاهان و داروهای شیمیایی، همچنین مخدرهای جدید راهکارهایی دارد.
وی افزود: طب سنتی اسلامی با طب سنتی و روش های دیگر درمانی تفاوت دارد و لزوما راهکارهای درست زندگی و شیوه های خوب زندگی کردن را می آموزد.
این متخصص طب سنتی، با بیان اینکه کشورهایی که بی دین هستند دستورها و آموزه های دینی م ارا مورد مطالعه قرار می دهند، اظهار کرد: آنها در زندگی از آنها استفاده می کنند و نتایج قابل توجهی را هم دیده اند.
متخصص طب سنتی در خصوص آثار تخربیی مواد مخدر و داروهای گیاهی برای لاغری، عنوان کرد: داروهای گیاهی، دم نوش ها و مواد مخدر جز مواردی هستند که بسیاری از مردم وقتی با عارضه های مختلفی مثل چاقی روبه می شوند به سمت آنها روی می آورند.
وی در ادامه افزود: بیشتر داروهای شیمیایی ماده ای به نام کورتن که با دوز بسیار بالایی ترکیب می شود وارد بدن می کنند، که عوارض متعدد و متمادی به دنبال دارد.
وی در خصوص عوارض مواد مخدر برای لاغری افزود: مواد مخدری که امروزه باب شده موجب بروز افسردگی، خستگی شدید، ناتوانی شدید بدنی و آسیب های اجتماعی می شود.
زحمت کش در ادامه عنوان کرد: مصرف مخدرها نه تنها چربی هارا از بین نمی برد بلکه با از دست رفتن آب بدن و کم اشتهایی، لاغری های بدفرمی ایجاد می کند و از دیگر علائم آن سو ظن، توهم و پرخاشگری است.
وی در توصیه به ورزشکاران بیان کرد: اگر ورزشکاران ما از طب سنتی اسلامی استفاده کنند بهترین عملکرد را خواهند داشت.
زحمت کش افزود: برخی از ورزشکاران ما نوشیدنی های داغ همچنین مواد انرژی زا استفاده می کنند که باعث عدم عملکرد درست بدن می شود و عوارضی در آینده به دنبال خواهد داشت.
به گفته وی، عادت های بد غذایی که عموم مردم آن را دارند خود باعث می شود به استقبال بیماری های مختلفی بروند.
وی در ادامه تصریح کرد: از دستورهای قرآنی و طبق روایاتی که از احادیث پیامبر و ائمه اطهار هست، زمان طولانی جویدن غذا توصیه شده است که متاسفانه رعایت نمی شود و باعث ابتلا به دیابت و فشار خون می شود.
متخصص طب سنتی اسلامی، در خصوص عادت های بد غذایی خاطر نشان کرد: نخوردن غذاهای پختنی در وعده صبحانه، خوردن مایعات در بین غذا و صرف غذای سنگین در ساعت های پایانی شب باعث اختلال در سیستم گوارش و تحلیل رفتن انرژی بدن و غلیظ شدن خون می شود.
وی در پایان افزود: بهترین نوع نوشیدنی آب سالم و تصفیه شده هست که استفاده آن به عموم مردم خصوصا ورزشکاران توصیه می شود و نباید نوشیدنی دیگر را جایگزین آب کرد.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP