ضرورت ایجاد مجتمع عرضه دام در شهرک آزمایش اصفهان/ منابع طبیعی سمیرم با عشایر تعامل بهتری داشته باشد

ضرورت ایجاد مجتمع عرضه دام شش هزار رأسی در شهرک آزمایش اصفهان، مسائل آموزشی و منابع طبیعی از مهمترین مسائل مطرح شده در نشست نماینده سمیرم در خانه ملت، با مدیرکل امور عشایر استان اصفهان بود.

به گزارش سمیرم خبر، نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت ارتقاء کارشناسی آموزش عشایر در اداره کل آموزش و پرورش به اداره آموزش عشایر، اظهار کرد: بخش زیادی از جامعه عشایری نوجوانان، کودکان و جوانان هستند و آموزش مطئله مهم و اولویت دار برای آنهاست.
به گفته دبیرفراکسیون عشایرمجلس شورای اسلامی، هم اکنون شاهد آموزش های سیار برای جامعه عشایری هستیم و این موضوع با وجود پراکندگی زیاد عشایر در سمیرم، کاری سخت و دشوار است که جای تقدیر از آموزش و پرورش و امور عشایری است اما ارتقاء می تواند کمک بهتری به این جامعه باشد.
وی در ادامه یکی از مشکلات عشایر را باطل شدن مجوزهای چرای دام آنها عنوان کرد و از منابع طبیعی خواست در این رابطه و در صورتی که خلاف قانونی صورت نگیرد سخت گیری کمتری داشته باشد.
مدیر امور عشایر استان اصفهان نیز در ادامه این جلسه گفت: در موضوع آموزش و پرورش عشایری امیدواریم ارتقاء صورت گیرد و این به کمک نمایندگان مجلس و فراکسیون عشایری محقق خواهد شد.
مختار اسفندیاری در ادامه به مجوز واگذاری وراه اندازی مجتمع عرضه دام شش هزاررأسی در شهرک آزمایش اصفهان اشاره کرد و افزود: اگر این مجتمع مجوز بگیرد و راه اندازی شود، توان اقتصادی و تولیدی عشایر هم بهتر و دوچندان می شود.
وی تعیین بودجه ای درمجلس برای مجهزکردن تمام عشایر به پکیج های خورشیدی را از دبیر فراکسیون عشایر مجلس خواستار شد و ادامه داد: کمک به اخذ مجوز وتاسیس فرهنگسرا وکانون های فرهنگی وهنری عشایری درشهرستانهای عشایری نیز کمک شایانی به این قشر خواهد کرد.
این مسئول، همچنین از نماینده سمیرم که سخنگوی کمیسیون شوراهای مجس، نیز هست خواست، پیگیر تعیین ایلیار برای شوراهای عشایر در فراکسیون عشایر و کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی باشد.
اسفندیاری تعیین اعتبار برای اجرای مصوبات شورای عشایری در سمیرم را نیز مهم قلمداد کرد و گفت: یک سوم جمعیت سمیرم در شش ماه از سال عشایر هستند و باید بودجه و اعتبار به همین نسبت برای این جمعیت و برنامه ها و کارهای آنها در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP