معاون فرماندار سمیرم:

همه سازمان ها آمادگی مواجه شدن با بحران را داشته باشند

معاون فرماندار سمیرم از مسئولان سازمان ها و اداره های این شهرستان خواست، آمادگی مواجه شدن در لحظه، با بحران ها و حوادث احتمالی را در هر زمان داشته باشند.

به گزارش سمیرم خبر، محمدرضا عسگریان، در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان، اظهار کرد: سازمان ها نوع کار و اقدامشان در این موارد را به فرمانداری اعلام کنند.
این مسئول اضافه کرد: طبق اعلام سایت موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در هفته های اخیر شاهد زلزله هایی با درجه ریشتر کم در شهرستان بوده ایم که این موضوع نشان می دهد ارتقا سطح آمادگی و هماهنگی بین دستگاهی بیش از پیش در این منطقه ضرورت دارد.
وی کوهستانی بودن و شرایط خاص توپوگرافی این شهرستان را یادآور شد و افزود: بخشی از خانه ها در روستاها و شهر سمیرم در حاشیه و دامنه کوه ها ساخته شده اند و بخشی نیز در یافت فرسوده اند که باید سریعتر برنامه مقاوم سازی برای آنان تدارک و اقدام شود.
عسگریان همچنین به تعداد بالای روستاهای سمیرم، پراکندگی و صعب العبور بودن برخی مناطق وجاده ها اشاره کرد و گفت: این آمادگی بویژه برای اداره راه و نهادهای امدادی در بارش برف در زمستان و فصل سرد دو چندان خواهد بود.
معاون فرماندار سمیرم، در ادامه به وضوع زلزله در شهرهای غربی کشورمان و بویژه استان کرمانشاه، اشاره کرد و گفت: تهیه کانکس مهمترین نیاز حال حاضر این منطقه است که ادارات ضمن تهیه لیست اسکان، می توانند در زمینه تهیه وارسال کانکس نیز همکاری و کمک کنند.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP