گردهمایی آموزشی ۳۰۰ بیمار دیابتی در سمیرم برگزار شد

۳۰۰ نفر از افراد مبتلا به دیابت سمیرم، در همایشی با حضور کارشناسان و مسسئولان بهداشتی این شهرستان، شرکت کردند.

به گزارش سمیرم خبر، معاون شبکه بهداشت و درمان سمیرم، روز سه شنبه، در این همایش گفت: ارائه خدمات به بیماران دیابتی رایگان است، اما متاسفانه نیمی از مبتلایان، از بیماری خطرناک خود اطلاع ندارند.
محسن محمدی افزود: بیماری قلب وعروق، سرطان و دیابت سه نوع بیماری خطرناکی هستند که منجر به مرگ و میر می شوند و متاسفانه در کشور ما نیز این بیماری ها زیاد شده است.

وی از رسانه ها هم خواست برای معرفی این دست بیماری ها و عوارض و مشکلات بعدی آنها بیشتر و بیشتر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی کنند تا مردم بهتر در جریان روند این بیماری ها و پیشگیری از آنها قرار بگیرند.
کارشناس مسئول بیماری های شبکه بهداشت و درمان سمیرم نیز در ادامه، گفت: دیابت یکی از بیماریهای غیر واگیر است و تا اندازه زیادی جمعیت بالای ۳۰ سال را تهدید می کند.
تیموری، با اشاره به شعار امسال با نام« زنان ودیابت ..،آینده سالم حق ماست »، افزود: از هر ۱۰ زن یک نفر مبتلا به دیابت است و باتوجه به وجود چند نوع دیابت ،هرسه نوع این بیماری، زنان را تهدید می کند.
وی، خاطر نشان کرد: خطر ابتلا به بیماری دیابت در دوران بارداری منجر به از بین رفتن جنین می شود بنابراین زنان باردار باید تحت مراقبت باشند.
کارشناس بیماریهای واگیر و غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم، اظهار کرد: رعایت شیوه زندگی، تغذیه، بهداشت روانی، فعالیت بدنی، چک کردن وزن، قد و چربی از جمله کنترل های دیابت هستند که در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده منجر به. سکته قلبی، مغزی ،بیماری کلیه،چشم و… می شود.
بر این اساس، بعد از تست بیماران دیابتی، دکتر صالحی برگزار کننده این همایش باآموزش وآگاهی به بیماران، دیابتی راههای کنترل این بیماری را در قالب رعایت موارد تغذیه ،بهداشت ومراجعه وکنترل بیماری اطلاع رسانی کرد و گفت: مراجعه ماهیانه و فصلی هر سه ماه یکبار ،مراجعه به پزشکان متخصص قلب، چشم،کلیه و زخمها دو بار در سال برای کنترل بیماری لازم است.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP