رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سمیرم:

ارائه تسهیلات اشتغال در سمیرم به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی/ کارورزی سابقه کار محسوب نمی شود

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سمیرم، روز یکشنبه، از پرداخت تسهیلات اشتغال به بخش کشاورزی، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و گلخانه در این شهرستان کشاورزی خبر داد.

به گزارش سمیرم خبر، سید مهدی قائم مقامی روز یکشنبه، در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان، با بیان ظرفییت های کشاورزی منطقه سمیرم افزود: تسهیلات مشاغل خانگی برای اشتغالزایی، با سود بانکی چهار درصد، در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می گیرد.
قائم مقامی، اظهار کرد: ۳۰۰ رشته در این بخش از مشاغل، با مجوز از سازمان های صنعت معدن، فنی حرفه ای، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی و … می توانند از این تسهیلات با اولویت های مشخص شده بهره ببرند و استفاده کنند.
این مسئول، با بیان اینکه، وام پشتیبان مشاغل خانگی از سه تا ۱۰ نفر را می تواند تحت پوشش قرار دهد، ادامه داد: داشتن مدرک، نداشتن بیمه تأمین اجتماعی با داشتن شرط سنی تا ۴۵ سال و بستن قرارداد بین وام گیرنده و پشتیبان از جمله شرایط دریافت این تسهیلات است و به ازای هر نفر ۱۰۰ میلیون ریال وام چهاردرصدی اعطا می شود.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمیرم یادآور شد: با توجه به اینکه در هر شهر بر اساس نیاز منطقه، طرح ها در کارگروه مصوب و اولویت ها مشخص می شوند افزود: اولویت ها توسط دستگاههای اجرایی متولی اعلام می شوند تا به مرکز آموزش فنی حرفه ای برای برگزاری دوره های مرتبط آموزشی اعلام شود.
این مسئول، تولید محصولات گلخانه ای و گیاهان دارویی با اولویت محصولات مزیت دار استان، صنایع غذایی تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، خدمات گردشگری، صنایع دستی و خدمات حمل ونقل بین شهری را چهار اولویت اصلی تسهیلات اعلام کرد و گفت: فرش دستباف، زیور آلات طلا و جواهر با رعایت ملاحظات زیست محیطی، صنایع معدنی، صنایع پایین دستی پتروشیمی با اولویت محصولات مزیت دار استان و صنایع مرتبط با تولید برق از انرژی های خورشیدی اولویت های بعدی این مشاغل برای دریافت تسهیلات هستند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمیرم، با اشاره به اجرای طرح کارورزی نیز بیان کرد: فلسفه کارورزی آشنایی فارغ التحصیلان با محیط کسب و کار است و نکته قابل توجه در این بخش اینکه کارورزی، بعنوان سابقه کار محسوب نمی شود.
وی توضیح داد: فارغ التحصیلان فوق دیپلم به بالا که پنج سال از فارغ التحصیلی آنها نگذشته باشد به شرط اینکه بیش از سه ماه بیمه نشده باشند می توانند در سامانه کارورزی ثبت نام کنند که حقوق دریافتی افراد با مدرک تحصیلی کاردانی ۲۷۰هزار تومان و کارشناسی ۳۱۰ هزار تومان است.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP