مشکلات رکود، بر تار و پود فرش ماشینی گره خورد

رییس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی گفت: مشاغل به یکدیگر مرتبط اند به طوری که رکود حاکم بر بازار، تمام صنوف کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ هادی کمالیان رییس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی،در خصوص وضعیت بازار اظهار کرد: کاهش قدرت خرید مردم موجب شد تا افراد، کمتر دست به خرید فرش ماشینی و کالا هایی از قبیل بزنند.

وی با اشاره به اینکه رونق اقتصادی، تمام بخش های صنوف را تحت شعاع قرار داده است تصریح کرد:  اگر گردش مالی مناسب، بتواند تغییر و تحول یابد، همه صنوف به تاثیر از این رونق، وضعیت مطلوبی خواهند داشت.

کمالیان، با بیان اینکه بازار هم اکنون، با مازاد تولید مواجه است و می تواند تاثیر مستقیم بر رکود بازار فرش ماشینی داشته باشد یادآورشد: بخش زیادی از تولیدکنندگان که به تازگی به دستگاه های مدرن و به روز در کارخانجات مجهز شدند می توانند راهکاری را به کار گیرند که با حداکثر ظرفیت، به فعالیت و تولید بپردازند.

رییس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی در خصوص وضعیت صادرات فعالان این بخش گفت: صادرات تولیدات داخلی به صورت مقطعی بوده و عمدتا افراد، بازار هدف را یافته و به فروش پرداخته اند به همین علت تاثیرات مطلوبی بر بازار نداشته و لازم است تا در این بخش مدیریت و اقدام هایی صورت گیرد تا افراد به صورت مستمر به صادرات فرش ماشینی بپردازند.

به گفته کمالیان، دولت باید نگاه ویژه ای به بخش تولید فرش ماشینی کند و هم اکنون، به این تولیدکنندگان فرش ماشینی تسهیلاتی تعلق نگرفته و با توجه به اینکه این بخش از ظرفیت بالایی برای اشتغال زایی و توسعه اقتصادی برخوردار است.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP