استقرار تصفیه‌خانه سیار در مناطق زلزله زده/کیفیت آب مناسب است

وزیر نیرو گفت: هم اکنون، تصفیه‌خانه آب سیار که از کشور دانمارک برای بخش دیگری از کشور خریداری شده بود، به این منطقه انتقال یافت تا به هیچ عنوان آب آلوده یا ناخالص بین مردم توزیع نشود.

به گزارش تیم رصد سمنا، رضا اردکانیان در حاشیه همایش اقتدار همبستگی و کارآمدی اظهار کرد: براساس آخرین بازدید‌هایی که از مناطق زلزله زده در غرب کشور داشتیم وضعیت آب و برق مورد رضایت مسئولین محلی است و بجز پس لرزه‌ها که در بعضی مواقع منجر به قطعی آب می‌شود، مشکل دیگری وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه خط قرمز ما استفاده مردم از آب سالم است تصریح کرد: با وجود اینکه وزارت نیرو وظیفه‌ای در امر خدماتی نداشته، اما صد چادر حمام صحرایی به این مناطق تخصیص داده بودیم که اکنون این میزان به ۵۰۰ چادر حمام صحرایی رسیده است. به این ترتیب می‌توان گفت: مشکل کلی در بخش آب و برق نداریم.

اردکانیان گفت: تاکنون بیش از ۴ هزار چادر برق دار شده اند.

این مقام مسوول با بیان اینکه خسارات و آسیب‌های زلزله در آن سوی مرز‌های ایران ناچیز بوده، یادآور شد: در استانبول ملاقاتی با وزیر منابع آب عراق داشتم. در صورتی که کشور عراق نیازمند کمک رسانی باشد، از طریق هلال احمر کشور با توجه به توانمندی‌های این نهاد به آن‌ها کمک می‌شود.

به گفته وزیر نیرو ، هم اکنون، تصفیه‌خانه آب سیار که از کشور دانمارک برای بخش دیگری از کشور خریداری شده بود، به این منطقه انتقال یافت تا به هیچ عنوان آب آلوده یا ناخالص بین مردم توزیع نشود.

اردکانیان گفت: در صورتی که تصفیه سیار پاسخگوی نیاز به آب منطقه نباشد، به توزیع آب به صورت دسته بندی ادامه می‌دهیم.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP