رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم:

وقف یک باب منزل مسکونی برای امور قرآنی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم از وقف خانه ای با ارزش تقریبی یک میلیارد و نیم برای اومور قرآنی در سمیرم خبر داد

امیر ارسلان جباری گفت و گو با خبرنگار سمیرم خبر اظهار کرد: این واحد مسکونی به مناسبت هفته وقف و به منظور استفاده برای امور قرآنی وقف شده و مالک نیک اندیش آن خواسته تا نامی از وی برده نشود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: این منزل مسکونی با ارزش بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال معادل یکصدو پنجاه میلیون تومان وقف شده تا زمان حیات مالک آن در اختیار خود او خواهد بود و پس از آن برای فعالیت های قرآنی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

امیرارسلان جباری با اشاره به برنامه محوری اوقاف مبنی بر توسعه وقف قرآنی تاکید کرد: عواید و سود موقوفه ها، بر اساس نظر مراجع عظام باید صرف همان محل و نیت واقف شوند، همانطوری که موقوفه شاخص محله دُهان در سمیرم بر اساس استشهاد محلی و با همکاری موسسه خیریه بیت العباس، صرف مستمندان همان محله می شود.

وی با اشاره به اینکه ۷۰۰ نوع نیت برای وقف اموال مشخص شده است اضافه کرد: وقف واحدمسکونی در این شهرستان محدود و انگشت شمار است.

جباری همچنین از فروش گردوهای موقوفی درکنار مسجد خانعلی با همکاری آموزش پرورش برای کمک به دانش آموزان نیازمند خبر داد و گفت: درآمد فروش محصول گردوی این درختان برای خرید لوازم التحریر وکیف وکتاب دانش آموزان نیازمند مصرف می شود.

وی افزود: هیچ کدام از امامزاده های شهرستان سمیرم نمای بیرونی ندارند و امامزاده بی بی گل خاتون شهر کُمه با ۳۰ درصد کار پیشرفت دارد و همچنین گچکاری و سنگ کاری امامزاده سیدمحمد و ساخت طبقه دوم امامزاده سید احمد روستای خفر با کمک خیران انجام شده است.

شهرستان سمیرم دارای ۱۳۸ مسجد، ۸۶ موقوفه متصرفی و غیر متصرفی، ۴۰ حسینیه، مهدیه، دارالقرآن، دارالعلم و تکیه، ۱۰ امامزاده و پنج مقبره است.

انتهای خبر/

Go to TOP