نحوه امتیاز دهی برای رنکینگ تیمی تغییر می یابد

اتحادیه جهانی کشتی در نامه ای به فدراسیون های ملی از تغییر نحوه امتیازدهی برای رنکینگ تیمی خبر داد.

به گزارش تیم رصد سمنا، پیش از این در رقابت های جهانی و قاره ای، نحوه امتیازدهی برای مشخص شدن تیم های برتر اختصاص دادن امتیاز ۱۰ تا یک به نفرات اول تا دهم بود به نحوی که مقام اول، دوم و سوم هرکدام ۱۰، ۹ و ۸ امتیاز و مقام های دیگر تا دهم نیز با کسر یک امتیاز در هر رتبه پائین تر محاسبه می شد.

اما اتحادیه جهانی کشتی با ارسال نامه ای به فدراسیون های ملی از نحوه جدید امتیاز دهی برای مشخص شدن تیم های برتر در رقابت ها از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داد.

در این دستورالعمل کشتی گیری که صاحب مدال طلا می شود ۲۵ امتیاز، مدال نقره ۲۰ و مدال سوم مشترک ۱۵ امتیاز کسب می نمایند و به ترتیب برای جایگاه های پنجم مشترک تا دهم نیز ۱۰، ۸، ۶، ۴ و ۲ امتیاز درنظر گرفته خواهد شد.
در این سیستم اگر جایگاه چهارم یا ششم وجود داشت به ترتیب ۱۲ و ۹ امتیاز به نفرات تعلق خواهد گرفت.

همچنین اگر در پایان جمع بندی امتیازی، دوتیم در امتیازی برابر شوند مرغوبیت مدال (طلا، نقره، برنز) مورد ملاک خواهد بود.

هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در مورد این تصمیم اعلام کرده است که این تغیرات به دلیل آن انجام شد که در گذشته تیم هایی که با تعداد نفرات بالا در رقابت ها شرکت می کردند علیرغم کسب مدال کمتر نسبت به تیم هایی که با تعداد کمتری کشتی گیر حضور داشتند، اما رنکینگ بهتری را بدست می آوردند.

بدین ترتیب از این پس کشورهایی در رده بندی نهایی تیمی رقابت های جهانی و قاره ای موفق خواهند بود که از نظر کسب مرغوبیت مدال نسبت به تیم های دیگر برتری داشته باشند.

 

 

رنکینگ تیمی برای رقابت های قهرمانی
جایگاه  اول

۲۵ امتیاز

جایگاه  دوم ۲۰ امتیاز
جایگاه  سوم ۱۵ امتیاز
جایگاه  سوم ۱۵ امتیاز
جایگاه  پنجم ۱۰ امتیاز
جایگاه  پنجم ۱۰ امتیاز
جایگاه  هفتم ۸ امتیاز
جایگاه  هشتم ۶ امتیاز
جایگاه  نهم ۴ امتیاز
جایگاه  دهم ۲ امتیاز

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP