اسکان موقت زلزله زدگان در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد

نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به در پیش بودن سرمای هوا و بارندگی، باید اسکان موقت و شروع ساخت منازل مسکونی برای آسیب دیدگان زلزله کرمانشاهی در اولویت مسئولان باشد.

به گزارش تیم رصد سمنا؛فرهاد تجری نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی،اظهار کرد: دستگاه های امدادی و گروه‌های مختلف مردمی عملکرد بسیار خوب و ارزنده ای را در زلزله استان کرمانشاه و شهرهای همجوار این استان ارائه کردند.

وی ادامه داد: عملیات امداد رسانی، نجات زلزله زدگان از زیر آوار، و استقرار اولیه آنها و همچنین عملیات آوار برداری در همه نقاط زلزله زده استان کرمانشاه با جدیت نیروهای امدادی و گروه های داوطلب مردمی به سرعت انجام شد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم در جریان تامین مایحتاج و اقلام مورد نیاز زلزله زدگان سنگ تمام گذاشتند و این حجم از همدلی و همراهی آنها التیام بخش مردم آسیب دیده در زلزله استان کرمانشاه شد.

تجری خاطرنشان کرد: خروج زلزله زدگان از زیر آوار توسط نیروهای اورژانس و هلال احمر و انتقال آنها به مراکز درمانی برای انجام معاینات پزشکی تخصصی و طی کردن دوره درمانی، اقدامی بود که قابل تقدیر و تشکر است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مشکل عمده زلزله زدگان در روستاهایی که به طور کامل تخریب شده‌اند قطع بودن انشعابات برق و آب آشامیدنی است که مرتفع کردن آن باید در اولویت مسئولان مربوطه قرار بگیرد.

 

 

ضرورت تبدیل اسکان اضطراری زلزله‌زدگان به اسکان موقت

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون آب معدنی جایگزین آب آشامیدنی مورد نیاز زلزله زدگان در روستاهای مذکور شده است و تعمیر و راه‌اندازی مجدد انشعابات آب مناطق زلزله زده امری ضروری است.

تجری تاکید کرد: کمبود سرویس بهداشتی و مسئله دفن زباله و همچنین گل آلود بودن آب در برخی از نقاط زلزله زده استان کرمانشاه، مشکلات دیگری است که مسئولان باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن‌ اقدام کنند تا از ابتلای زلزله زدگان به انواع بیماری‌ها پیشگیری شود.

وی اظهار کرد: اسکان اضطراری زلزله زدگان در همه نقاط زلزله زده  پایان یافته است و با توجه به در پیش بودن سرمای هوا و بارندگی، باید فکری برای اسکان موقت و پس از آن شروع ساخت منازل مسکونی برای آسیب دیدگان زلزله کرمانشاهی کرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نایلون برای پوشاندن چادرهای محل استقرار زلزله زدگان و انواع وسایل گرمایشی از جمله اقلام و مایحتاج ضروری زلزله زدگان است که تأمین آنها در اولویت ادامه امداد رسانی و ارائه خدمات به این افراد قرار دارد.

تجری تصریح کرد: در ادامه جلسات مسئولان برای تسریع در  ارائه خدمات و رفع نیازهای زلزله زدگان، جلسات مشترکی از سوی استانداری استان کرمانشاه با رئیس مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان دستگاه‌های امدادی برگزار شد که همه مسئولان حاضر، بر مرتفع کردن نیازمندی های زلزله زدگان تاکید داشتند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه راه‌های مواصلاتی استان کرمانشاه و مناطق زلزله زده این استان بازگشایی شده است و خدمات و مایحتاج مورد نیاز زلزله زدگان با سرعت و نظم بیشتری نسبت به روزهای نخست وقوع زلزله به آن‌ها ارائه می شود و زلزله زدگان از مشارکت سایر افراد در کاهش عوارض این بلای طبیعی تشکر می کنند.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP