- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

پیامبر اکرم (ص) اولین واقف اسلام/ وقف بهترین عمل برای کسب توشه آخرت است

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر، حجت‌الاسلام سیف‌الله دهقانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان سمیرم ضمن تسلیت و همدردی با بازماندگان زلزله غرب کشور با اشاره به فضایل و عملکرد پیامبر (ص) و ائمه اطهار تصریح کرد: توجه به دیگران یکی از خصوصیات ائمه بوده که در قالب وقف و خیرات به مسلمانان سفارش شده.

دهقانی با اشاره به کارهای نیک و خیرخواهانه فراوانی که در شهرستان سمیرم صورت گرفته افزود: در شهرستان باید موضوع وقف باید بهتر از قبل پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: وقف کردن راهی برای جلوگیری از نابودی ثروت و دارایی به شمار می آید و مانع از دست دادن آن می‌شود.

حجت‌الاسلام سیف‌الله دهقانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: وقف درراه خدا اولویت خاصی نداشته و گاهی نیاز است مردم درراه‌های مختلفی همچون کمک به دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، مراکز درمانی و … وقف را انجام دهد.

وی پیامبر اسلام را به‌عنوان اولین واقف اسلام معرفی کرد و گفت: دنیا برای انسان خلق‌شده و ما باید از اموال دنیایی به نفع آخرت خود استفاده ببریم و این اموال در آخرت برای انسان سودمند باشد.

خطیب این هفته نماز جمعه شهرستان سمیرم گفت: بهترین عمل برای کسب دارایی و توشه آخرت وقف است و نباید از خرج کردن دارایی‌مان درراه خدا و منافع مردم کوتاهی کنیم.

دهقانی آمریکا و اسرائیل را از اصلی‌ترین دشمنان ایران اسلامی برشمرد و گفت: انسان هیچ‌گاه نباید از مکر دشمنان غافل شود که اگر دشمن‌شناسی مسئولان ما رو به کاستی رود آن روز، روز مصیبت ما است.

انتهای پیام/