ریالی از بسته حمایتی اصناف پرداخت نشد

فاضلی با گلایه از سرکشی به ٢۵٠٠ حساب شخصی واحد‌های صنفی گفت: حتی یک ریال از بسته حمایتی اصناف پرداخت نشد.

به گزارش تیم رصد سمنا،علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران در دهمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران اظهار کرد: اصناف از کیک نفت در توسعه خود استفاده نکرده اند و هیچ بهره‌ای از سفره نفت نبرده اند؛ بنابراین خودکفا در اقتصاد کشور هستند و توانسته اند بدون منت و بار مالی، اشتغالزایی بالایی داشته باشند.

وی با توجه به اینکه در طی این سال‌ها هیچ بسته‌ی حمایتی به اتاق اصناف برای تسهیل امور بنگاه کوچک ارائه نشده گفت : هیچ بسته حمایتی در طول سنوات گذشته برای اصناف دیده نشده و فقط سال گذشته بسته ده هزار میلیارد تومانی در قالب بسته دیده شده است و تا به حال، هنوز ابلاغ نشده است، البته رییس کل بانک مرکزی نیز وعده مساعد داد ولی تا این لحظه ابلاغ نشده است.

به گفته فاضلی، اگر به دنبال ایجاد اشتغال هستیم باید به اصناف توجه شود؛ البته بسته حمایتی برای کوچ بنگاههای آلاینده اختصاص داده نشده و به همین دلیل اجازه کوچ بنگاههای آلاینده را دیگر نمی دهیم.

رییس اتاق اصناف ایران افزود: بنگاههای تولیدی بین ١٩ تا ٢٠ درصد اصناف را اکنون تشکیل می دعند در حالیکه پیش از این سهم تولیدی ها حدود ۴٠ درصد بود.

فاضلی در خصوص مشکلات مالیاتی بخش اصناف تصریح کرد: برخی مسوولان تصمیمات یک شبه می گیرند و ما را به همین تصمیمات مشغول می سازند؛ این در حالی است که سازمان امور مالیاتی به ٢۵٠٠ حساب اصناف به صورت نمونه سرکشی کرده است که ما به شدت با آن مخالفیم.

این مقام مسوول، با بیان اینکه قانون، نظام صنفی را یکی از مطالبات اصلی اصناف کشور دانست و اذعان کرد: در برنامه ششم توسعه، بخش خصوصی و اصناف بسیار کمرنگ دیده شده است، این در حالی است که با این برنامه به اهداف اقتصاد مقاومتی نمی رسیم چراکه مردم شریک نشده اند؛ البته دولت هم باز می خواهد همه اقتصاد را باز دولتی کند.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP