توزیع ۲۰ هزار تخته چادر در مناطق زلزله‌‍زده/ ترخیص ۱۲۰۰ مجروح از بیمارستان و درمان سرپایی ۴۸۰۰ نفر

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از توزیع ۲۰ هزار تخته چادر در مناطق زلزله‌‍زده خبر داد.

به گزارش تیم رصد سمنا؛بهنام سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور،با بیان اینکه آواربرداری طی دو مرحله انجام می‌شود، اظهار کرد: اولین مرحله عملیات  جستجو و نجات و خارج کردن مجروحان از زیر آوار زلزله کرمانشاه در حال انجام است و امدادگران از لحظات اولیه وقوع زلزله این کار را آغاز کردند و هنوز جستجوها تا یافتن آخرین نفر در دستور کار نیروهای امدادی قرار دارد و پس از اتمام عملیات نجات، مرحله آواربرداری و جمع آوری زباله‌های ساختمانی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون تمام امکانات مورد نیاز زلزله زدگان تأمین و ارسال شده است، افزود:با توجه به اینکه با کمبود چادر مواجه بودیم، هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مربوطه انجام شد و در نهایت ۲۰ هزار تخته چادر تهیه و روز گذشته در مناطق زلزله‌زده توزیع شد.

 

درمان سرپایی بیش از ۴ هزار تن از حادثه دیدگان زلزله

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور عنوان کرد: در حال حاضر تعداد  بسیاری از مجروحانی که با بالگرد به بیمارستان منتقل شده بودند در بیمارستان به سر می‌برند و همچنین حدود یک هزار و ۲۰۰ تن از مجروحان زلزله از بیمارستان مرخص و ۴ هزار و ۸۰۰ تن از حادثه‌دیدگان نیز به صورت سرپایی درمان و مداوا شدند.

وی با بیان اینکه برخی از مجروحان طی دو مرحله با هواپیما به بیمارستان‌های تهران منتقل شدند، افزود: در مرحله نخست ۱۴۵ تن و در مرحله دوم ۱۸۰ تن از مجروحان زلزله با هواپیما به بیمارستان‌های تهران انتقال یافتند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه اسکان اضطراری زلزله‌زدگان انجام شده است، گفت: تعدادی از  افرادی که اسکان نداشتند نیز شب گذشته اسکان اضطراری داده شدند.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP