فرماندار سمیرم تاکید کرد:

آمادگی در برابر آفندهای اقتصادی و اعتقادی دشمن ضروری است

فرماندار سمیرم، گفت: آمادگی همیشگی و همه جانبه در برابر آفندهای اقتصادی و غیر اقتصادی همچون مسائل اعتقادی ضرورت جامعه امروز است.

به گزارش سمیرم خبر، محمدحسین نصرتی روز دوشنبه در جلسه پدافند غیر عامل این شهرستان در فرمانداری، اظهار کرد: واژه پدافند غیرعامل به معنی جلوگیری و محافظت از یورش و تهاجم است به این ترتیب پدافند به معنای دفاع در مقابل حمله خواهد بود.
به گفته این مسئول، گاهی دیگر سلاح و روش های دفاع نظامی بکار نمی آید و این محافظت یا دفاع که ابعاد آن به مراتب وسیع تر از دفاع عامل است، باید ملاک عمل قرار گیرد که در این روش، باید شیوه ها، ابعاد گوناگون و گستره وسیع تهدیدها، تهاجم و حمله دشمن مورد بررسی قرار گرفته و برای تک تک آنها با ارائه بهترین راهکارها چه قبل از وقوع و چه در حین وقوع، تدبیر کرد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره پدافند غیرعامل باتأکید بر تمامی دستاوردهای فرهنگی، اقتصادی، علمی و سیاسی ادامه داد: اگر دشمن با تولید محتوا(کتاب، فیلم، عکس، سایت های اینترنتی و…) سعی کند اعتقادات مردم را نشانه بگیرد این یک نوع آفند است که البته بسیار خطرناک است.
فرماندار سمیرم تاکید کرد: مقوله براندازی و تهدید نرم نیز در همین رابطه به کار گرفته می شود، بنابراین باید برنامه ریزی کرد که چه نوع دفاعی باید از خود داشته باشیم که مردم محکم بایستند و این شیوه ها اثر نکند و آسیب پذیری به حداقل ممکن برسد.
نصرتی خاطر نشان کرد: بیشتر شوک های هدفمند اقتصادی، توطئه های مالی و بین المللی، ارائه راهکارهای غلط اقتصادی و مدل های اقتصادی غربی که به اقتصاد ما ضربه می زند یا به نوعی مردم را از نظر اقتصادی به شکل آشکار و پنهان متضرر می سازد، آفند اقتصادی است که باید برای پدافند آن همیشه آماده و با برنامه قبلی باشیم.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP