کاربرد های واقعیت مجازی در زندگی روزمره چیست؟

در قالب یک گزارش بررسی کرده ایم واقعیت مجازی باعث چه تحول شگرفی در فناوری و برخی تجربیات زندگی روزمره شود.

به گزارش تیم رصد سمنا؛واقعیت مجازی یا VR ابزار جدیدی در ارتباطات تصویری است.با این فناوری ما می توانیم کارهایی را تجربه کنیم که در دنیای واقعی و زندگی روزمره امکان تجربه کردن آن را نداریم.واقعیت مجازی به ما کمک می کند تا در فضایی سه بعدی و شبیه به واقعیت هیجانات جذابی را امتحان کنیم.

تاکنون تجربه ما از فضای وب در بهترین حالت دو بعدی بوده است.امکان لمس صفحه نمایش لمسی نزدیک ترین ارتباط ما با اینترنت بوده است اما واقعیت مجازی این باور را متفاوت خواهد کرد.VR  جهان را تغییر خواهد داد و باعث ایجاد یک تغییر قابل توجه در فضای کسب و کار وب خواهد شد.نحوه ارتباط برقرار کردن،یادگیری و…را عوض خواهد کرد.

شرکت ها و مشتریان با توجه به این فناوری ابزار هایی را برای مشتریان خود فراهم کرده اند.پیش بینی می شود درآمد حاصل از فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.این سیستم تحول شگرفی در فناوری ایجاد خواهد کرد.

 

 

شش تغییری که واقعیت مجازی در زندگی ما ایجاد می کند به شرح زیر است:

 

۱-صنعت بازی

واقعیت مجازی هم اکنون نیز بر روی دستگاه های بازی مانند پلی استیشن سونی قابل استفاده است و بازی های زیادی هستند که از این قابلیت بهره می برند.استفاده از VR در بازی ها تجربه ای جذاب از بازی کردن را ارائه می دهد و گیمر را به سطح جدیدی از تجربه می رساند.

 

واقعیت مجازی تحول شگرفی در فناوری ایجاد خواهد کرد

 

 

۲-تماشای فیلم

فرض کنید فیلمی سه بعدی تماشا می کنید و تصور می کنید که این فیلم در واقعیت در حال رخدادن است.شما زاویه های فیلم را به شکلی واقعی مشاهده می کنید. فناوری واقعیت مجازی قابلیت این را دارد که صنعت فیلم سازی را نیز متحول کند البته اگر کاربران از این تغییر در سینما استقبال کنند.

 

واقعیت مجازی تحول شگرفی در فناوری ایجاد خواهد کرد

 

 

۳-گردشگری

در حال حاضر شما می توانید با استفاده از نرم افزار های موجود به سادگی روی نقشه به گشت و گذار بپردازید.حال تصور کنید که بتوانید این گشت و گذار را با چشمان خود انجام دهید.با واقعیت مجازی می توانید به مکان دیدنی در آن سوی کره زمین بروید و از آن بازدید کنید بدون این که در آن جا حضور فیزیکی داشته باشید.یا حتی می توانید از جو خارج از کره زمین و فضا دیدن کنید.حتی راهنمای تور ها می توانند از این قابلیت برای مخاطبان و گردشگران استفاده کنند.

 

واقعیت مجازی تحول شگرفی در فناوری ایجاد خواهد کرد

 

۴-پزشکی

جراحان می توانند جراحی های خود را در محیطی بی خطر شبیه سازی کنند.VR برای پزشکان جوان تر محیطی را فراهم می کند تا به جای استفاده از مدل های پلاستیکی از این فناوری برای شبیه سازی استفاده کنند.

بنابراین ما می توانیم یک نمونه دقیق برای انواع بیماری هایی که نیاز به عمل جراحی دارند طراحی کنیم و پزشکان از این فناوری برای آموزش بهتر و عملکرد بهتر استفاده کنند که این برای همه مردم بهتر خواهد بود.همانطور که شبیه سازی پرواز برای خلبانان باعث رشد آن ها می شود برای پزشکان نیز می توانیم این قابلیت را داشته باشیم تا باعث بهبود مهارت های آن ها شود.

 

 

۵-کاوش فضا

توانایی پرواز در سراسر جهان با استفاده از Google maps بسیار جذاب و سرگرم کننده است.دانشمندان می توانند با استفاده از واقعیت مجازی فضای کاوش را شبیه سازی کنند.این فناوری نحوه جدیدی از کاوش های فضایی را پیش روی ما می گذارد.حتی شاید بتوانیم نقش خلبان یک سفینه فضایی را به شکل مجازی به عهده بگیریم.

 

واقعیت مجازی تحول شگرفی در فناوری ایجاد خواهد کرد

 

 

۶-بازاریابی دیجیتال

واقعیت مجازی می تواند کسب و کار دیجیتال را رونق دهد و تغییراتی برای بهبود،روی آن اعمال کند.کسب و کار فیزیکی هر آن چه باشد محدودیت هایی دارد که بازاریابی دیجیتال برخی از آن محدودیت ها را ندارد.این تغییرات علاوه بر اینکه برای فروشندگان مفید است برای خریداران نیز مفید است.به عنوان مثال فرض کنید خریدار می خواهد کالا یا خدمتی را از فروشنده دریافت کند واقعیت مجازی این اجازه را به کاربر می دهد تا بتواند قبل از خرید محصول، در فضایی مجازی و شبیه سازی شده از آن استفاده کند.البته جنبه سود آن برای فروشنده نیز به این شکل است که فروشنده می تواند با عرضه نسخه مجازی خدمت خود شخصی که تمایلی به خرید ندارد نیز جذب کند و تبدیل به خریدار کند.همچنین داشتن نسخه شبیه سازی شده برای فروشنده مزیت به حساب می آید.این فناوری در هتل ها و بازاریابی آژانس های هواپیمایی تاثیر شگرفی خواهد گذاشت.

البته تمامی موارد بالا برای واقعیت مجازی VR و تغییراتی که در زندگی ما خواهد داد به نوعی مقدمه به حساب می آید.در سال های آینده از تجربیات جدید با واقعیت مجازی و کاربرد های آن بیشتر خواهیم شنید.

 

واقعیت مجازی تحول شگرفی در فناوری ایجاد خواهد کرد

 

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP