با حضور کارآفرینان و مسئولان محلی؛

دومین دوره آموزشهای کارآفرینی در شهر سمیرم افتتاح شد

دومین دوره آموزشهای کارآفرینی در شهر سمیرم پیرو برگزاری تورهای علمی و کارآفرینی ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان، اصناف و دیگر علاقه مندان به حوزه های کسب و کار افتتاح و برگزار شد.

به گزارش سمیرم خبر، بر این اساس، این برنامه صبح امروز به همت گروه سرمایه گذاری الماس و پروژه گردشگری هزار چشمه سمیرم و با همکاری بخشداری بخش وردشت، مرکز آموزش فنی و حرفه ای، اداره آموزش و پرورش، شرکت آموزشی و مشاوره ای کشاورزی شبنم بارش و دیگر دستگاههای مرتبط انجام پذیرفت.

هدف این طرح با عنوان رهپویان حکمت، ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی، ارتقاء مهارتهای فکری و اجرایی، شناخت و معرفی منابع موجود و مشاغل نوآورانه محلی، با توجه به پتانسیلها و ظرفیتهای شهرستان است که همچنان برنامه های خود را با تعامل، همدلی و هم افزایی با مسوولین و مردم محترم در مسیر توسعه پایدار در شهرستان، به پیش می برد.

سخنرانان این مراسم، با تاکید بر اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی، برنامه های پیش بینی شده در حوزه اشتغال در کشور و با در نظر گرفتن پتانسیلها، ظرفیتها و توانمندیهای شهرستان و بخش خصوصی در حوزه آموزشها، مشاوره های کسب و کار و کارآفرینی و همچنین معرفی راهکارها و به کارگیری ایده های نو بویژه در حوزه مشاغل خانگی و کارگاهی،خاطر نشان کردند که می توان شهرستان سمیرم را به عنوان الگویی موفق در این زمینه معرفی کرد.

آنچه در اولین دوره آموزشهای کارآفرینی که به صورت کارگاه ۳۲ جلسه ای، در بخش وردشت شهرستان سمیرم برگزار شد، توجه به حمایت مسوولان، استقبال خوب اهالی بالاخص جوانان سه روستای فتح آباد، مهرگرد و ده نسای سمیرم همراه بود، وجود بسته های آموزشی، حمایتی، مشاوره ای و برگزاری تورهای علمی و کارآفرینی ویژه حکمت آموزان، دهیاران و شوراهای بخش وردشت، برای بازدید از مراکز فعال اقتصادی و با در نظر گرفتن پتانسیلهای آن منطقه بود که شاهد ایجاد و تقویت تعدادی از کسب وکارهای روستایی شده ایم.

همچنین این مجموعه منسجم، با همکاری و حمایت نهادهای مردمی و انجمن محترم حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی از استان اصفهان، پیگیر ایجاد، توسعه و تجاری کردن مابقی طرحها و پروژه های مطرح شده توسط حکمت آموزان دوره اول و دوم در قالب هسته ها و کانون های مختلف اجتماعی برایراه اندازی و تقویت آنها هستند.
تعدادی از کارآفرینان برتر شهرستان،مسوولان، عوامل اجرایی برگزاری اولین دوره و همچنین ۱۰ نفر از حکمت آموزان دوره اول که در حال اجرایی کردن کسب و کارهای خود هستند، تقدیر و به آنان لوح سپاس، هدایای نقدی و معرفی نامه برای اخذ وام قرض الحسنه، اهدا شد.

مدیر اجرایی واحد فرهنگی اجتماعی این مجموعه اعلام کرد: ۲۵ نفر از افراد پذیرفته شده در مصاحبه پایانی که بیشتر از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند، هفته آینده، کارگاه و کلاسهای آموزشی خود را در ساختمان اصناف، شروع خواهند کرد.

انتهای پیام/ الف

 

Go to TOP