امدادرسانی هلال احمر به بیش از ۵۵ هزار زائر اربعین در طی ۱۶ روز گذشته

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ۵۵ هزار و ۴۷۶ زائر اربعین در طی ۱۶ روز گذشته از خدمات هلال احمر بهره مند شدند.

به گزارش تیم رصد سمنا؛مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر،در خصوص  پوشش امدادی مراسم اربعین حسینی ٩۶ از یکم تا شانزدهم آبان در سطح کشور اظهار کرد: در طول این مدت ۵۵ هزار و ۴۷۶ نفر به مراکز امدادی هلال احمر مراجعه کرده اند که به ۱۹ هزار و ۵۴۷ نفر خدمات سرپایی ( خدمات سرپایی به اتباع افغانستانی:٩٠٩ نفر- خدمات سرپایی به اتباع پاکستانی: ٣٢۵نفر)ارائه شد.

وی افزود: از ابتدای شروع طرح امدادی اربعین ۱۴۵ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و از ۱۴ هزار و ۲۰۸ نفر تست فشار و قند خون گرفته شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: در این مدت به ۲۱ هزار و ۵۸۹ نفر خدمات اسکان اضطراری(اسکان اضطراری به ۶٢۵٧ نفر از اتباع پاکستانی در پایانه میرجاه – استان سیستان و بلوچستان) ارائه شد.

سلیمی در رابطه با  پوشش امدادی حوادث ترافیکی زائرین اربعین از دهم تا شانزدهم آبان در سطح کشور بیان کرد: در طول این مدت ۲۶ ماموریت ترافیکی انجام شد که در این حوادث ۱۳۱ نفر آسیب دیده بودند و امدادگران هلال احمر ۴۴ نفر را به مراکز درمانی منتقل و ۵ نفر را سرپایی درمان کردند.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP