مدیر جهاد کشاورزی سمیرم خبر داد:

برداشت سیب زمینی در سمیرم آغاز شد/ شمال و شرق سمیرم بیشترین وسعت کشت این محصول

مدیر جهاد کشاورزی سمیرم گفت: برداشت سیب زمینی از دو هزار و ۶۰۰هکتار زمین‌های کشاورزی شهرستان سمیرم آغاز شده و بیشترین وسعت کشت در بخش وردشت در شمال و شهرحنا در شرق است.

به گزارش سمیرم خبر، احمد تیموری با اشاره به آغاز برداشت این محصول در مزارع منطقه سمیرم، تصریح کرد: دو هزار و ۶۰۰هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان سمیرم به کشت انواع سیب زمینی اختصاص دارد.
وی ارقام این محصول در سمیرم را شامل سانته، اگریا، میلوا، ارندا، سانتانا و مارفونا عنوان کرد و افزود: بیشترین وسعت کشت در بخش وردشت در شمال و شهرحنا در شرق شهرستان سمیرم است.
وی هزینه تولید هر کیلو سیب زمینی برای کشاورز را ۶۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: هر کیلو گرم سیب زمینی در بازار فروش، ۵۰۰تومان به فروش می‌رسد که برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد و بخشی از محصول در سردخانه نگهداری می شود.
مدیر جهاد کشاورزی سمیرم با بیان این که ارقام جدید سیب زمینی تولید بیشتری در واحد سطح دارند و در برابر کم آبی و آفت های احتمالی مقاوم هستند تاکید کرد: وسعت زیرکشت این محصول مجهز به آبیاری از نوع بارانی است که از هدر رفت آب جلوگیری می کند.
تیموری، ادامه داد: منطقه سردسیر و کوهستانی سمیرم، با ۲۲هزار هکتار زمین کشاورزی از قطب‌های کشاورزی و دامداری استان است که خشکسالی‌های چند سال اخیر خسارت های جبران ناپذیری به اراضی و باغ‌های سیب آن وارد کرده است.

وی ابزار امیدواری کرد: کشاورزان با برداشت هر چه زودتر محصول آن را بفروش برسانند.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP