با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست؛

متخلفان صید، شکار و قاچاق بلوط در سمیرم دستگیر شدند

پنج نفر متخلف شکار، صید و قاچاق چوب بلوط در منطقه سمیرم و شهرضا دستگیر شدند.

به گزارش سمیرم خبر،  ماموران یگان اداره حفاظت محیط زیست سمیرم حین پایش و کنترل مناطق و زیستگاه های شهرستان سمیرم در عرصه های طبیعی سه نفر متخلف صید و شکار را دستگیر کردند.

بر این اساس، این سه نفر در منطقه شکارممنوع ونک در غرب و قره قاچ در شمال سمیرم، بعد از رصد و زیرنظر گرفتن شکارچیان غیرمجاز ساعت دو بامداد در محل مخفی گاه و بیتوته خود غافلگیر و دستگیر شدند.
یک قبضه اسلحه جنگی ام یک دارای جواز موقت ،۲۳ تیر فشنگ جنگی و چهار عدد پوکه فشنگ مربوط به یک قبضه اسلحه شکاری دولول مجاز، یک قبضه اسلحه شکاری پنج تیر نیمه اتوماتیک غیرمجاز(قاچاق)، لاشه دو قطعه کبک و ۵۰ تیر فشنگ ساچمه چهار تیر فشنگ غیرمجاز چهارپاره از این متخلفان کشف و ضبط شده است.

همچنین، محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهرضا در قسمت جنوب غربی منطقه شکار ممنوع زرچشمه در محدوده شهرستان شهرضا، یک دستگاه خودرو حامل۵۰۰ کیلوگرم چوب بلوط را که از مسیرهای بیراهه از استان چهار محال بختیاری به سمت منطقه اصفهان در حرکت بود را متوقف کرده و مراتب بعد از هماهنگی با منابع طبیعی سمیرم تحویل پرسنل نیروی انتظامی حوزه سمیرم اصفهان شد.

بر همین اساس، در این رابطه دو متخلف  قاچاق چوب بلوط دستگیر و به دستگاه قضایی  معرفی شدند.

شهرستان سمیرم با افزون بر ۱۰۰هزار جمعیت، چهار بخش مرکزی، دناکوه، وردشت و پادنا و ۱۵۰ روستا و آبادی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/ الف

 

Go to TOP