امام جمعه شهرستان سمیرم:

پیاده روی اربعین یک همایش بی نظیر است/ تصاویر

امام جمعه شهرستان سمیرم گفت: همایش پیاده روی اربعین نه تنها دربین شیعیان و مسلمانان بلکه در تمام دنیا بی نظیر است.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر حجت الاسلام والمسلمین سیف الله دهقانی فیروز آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان سمیرم با اشاره به فرا رسیدن اربیعین حسنی گفت: همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی از بی نظیرترین همایش ها در جهان به شمار می آید و حتی شاهد حضور افرادی در این همایش هستیم که بویی از مکتب زلال تشیع نبرده اند.

حجت الاسلام دهقانی برپایی چنین همایش هایی را زمینه ساز ظهور حضرت بقیه الله دانست و افزود: دین اسلام حسینی البقاست.

وی همچنین با اشاره به در پیش رو بودن روز ۱۳ آبان ماه متذکر شد: فریاد مرگ بر آمریکا هیچگاه نباید فراموش شود و باید بدانیم دشمنان اصلی ما آمریکا و انگلیس هستند.

به گزارش خبرنگار سمیرم خبر همزمان با برگزاری نماز جمعه این هفته شهرستان مراسم تودیع و معارفه امام جمعه شهرستان سمیرم با حضور جمعی از مسئولان و با حضور حجت الاسلام والمسلمین صالحیان برگزار و حکم امام جمعه سمیرم توسط خانواده شهدا به حجت الاسلام دهقانی داده شد.

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان ضمن تاکید بر برپایی با شکوه نماز جمعه در شهرستان خاطر نشان کرد: سبک شمردن نماز جمعه باعث محروم شدن از شفاعت ائمه اطهار می شود.

حجت الاسلام صالحیان همچنین با اشاره به آیات قرآن افزود: ستون دین که در قرآن به آن شاره شده است نماز جمعه بوده که مادر نماز ها است.

وی همچنین با اشاره به برپایی هفتگی نماز جمعه افزود: اجتماع نماز باشکوه جمعه با حضور جمعیتی به این بزرگی هیچ جای دنیا نبوده و حتی اگر دینی همچون مسیحیت بخواهد این کار را انجام دهد و برای آن هزینه های فراوانی هم بکند موفق نخواهد شد.

انتهای پیام/

Go to TOP