اقتصاد نشر به بن بست رکود رسیده است

محمد عزیزی گفت: اقتصاد نشر در وضعیت رکود قرار گرفته و تغییری در آن حاصل نشده است.

به گزارش تیم رصد سمنا؛ محمد عزیزی مدیر مسئول نشر روزگار،با اشاره به اینکه وضعیت اقتصاد نشر تغییری نکرده است گفت: همان حالت بن بستی که در اقتصاد نشر وجود داشت هم اکنون هم وجود دارد. وضعیت آن نسبت به گذشته بهبود نیافته بلکه شاید نسبت به سال های قبل بدتر هم شده است.

وی افزود: وضعیت اقتصاد نشر به این دلیل بهتر نشده است که مردم ما از نظر اقتصادی فقیرتر می شوند. هنگامی که مردم درآمدی داشته باشند سعی می کنند نیازهای اولیه خود را مانند آب و نان تهیه کنند و با این شرایط برای خرید کتاب هزینه نمی کنند. از طرف دیگر شاهد هستیم قیمت کتاب هر سال رو به افزایش است و این افزایش قیمت به این دلیل است که قیمت مواد اولیه تهیه و تولید کتاب در هر سال نسبت به سال قبل بیشتر می شود.

مدیر مسئول انتشارات روزگار با اشاره به اینکه وسایل سرگرمی مردم نسبت به قبل بیشتر شده است و به همین دلیل سراغ خرید کتاب نمی روند، اظهار کرد: کتاب را می توان در فضای مجازی خرید و مردم هم بیشتر کتاب هایی را می خرند که در این فضا منتشر می شود. هم اکنون مردم تا حدی به این نوع خرید عادت کرده اند و خرید کتاب در فضای مجازی بیشتر از خرید کتاب کاغذی شده است. برای مثال در انتشارات روزگار بیشتر کتاب هایی که در فضای مجازی عرضه شده است، فروخته می شود.

عزیزی خاطرنشان کرد: دایره فروش کتاب در فضای مجازی نسبت به سال های قبل بهتر شده است.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP