«صفر تا سکو» ووشوکاران قهرمان؛

زندگی خواهران منصوریان روی پرده سینما+عکس

مستند بلند «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه کنندگی مشترک طهورا ابوالقاسمی و کرامتی روایت زندگی خواهران منصوریان است.

به گزارش تیم رصد سمنا، مستند بلند «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه کنندگی مشترک طهوراابوالقاسمی ومهتاب کرامتی روایت زندگی خواهران منصوریان است. خواهران ووشوکاری که اهل سمیرم اصفهان و حالا قهرمان جهان و ایران هستند. این فیلم با نمایش در جشنواره فجر سی و پنجم در چهار رشته بهترین فیلم، کارگردانی، تدوین و صداگذاری نامزد کسب جایزه شد و در جشنواره حقیقت سال گذشته با شش عنوان کاندید جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد. «صفر تا سکو» بعد از حضور موفق در دو جشنواره حالا با موافقت شورای نمایش مجوز اکران سراسری خود را برای اول آذرماه گرفته و روی پرده سینماها می‌رود.

الهه، سهیلا و شهربانو منصوریان خواهران ووشوکارانی هستند که پشتکار آنها را از کار سخت در زمینهای کشاورزی و زندگی پر از مشکلات و محدودیت، به قهرمانی جهان رسانده است. در این فیلم روحیه سرسخت و جنگنده و البته امیدوار خود را به بیننده و مخاطب نشان می‌دهند، روحیه‌ای که باعث بالا رفتن پله‌های پیشرفت و در نهایت قهرمانی در رشته ووشو شد.

در مسابقات آسیایی ۲۰۱۶ سهیلا منصوریان در وزن منهای ۵۲ موفق به کسب مدال برنز شد و الهه نیز در وزن منهای ۵۶ و شهربانو منهای ۶۵ دو مدال طلا را از آن خود کردند. در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ به میزبانی روسیه، الهه و شهربانو منصوریان با مدال طلا به کشور بازگشتند و ثابت کردند با امید و تلاش به آنچه می‌خواستند رسیدند. سحر مصیبی در این فیلم به بخش‌های مهمی از زندگی ورزشی و شخصی این سه خواهر از تمرینات با امکانات کم و مشکلاتی که آنها در طی این مسیر داشتند پرداخته است. به طوری که بیننده ناخودآگاه پس از دقایقی با هرسه همراه می‌شود و لحظه به لحظه با نگرانی‌ها و شادی‌های و تمام مشکلاتی که آنها از سر گذراندند تا به مقام قهرمانی جهان برسند، پیش می‌رود.

بخش قابل توجه این فیلم راحتی این سه خواهر مقابل دوربین در تمامی جریانات و ‌اتفاقات تلخ و شیرین زندگی ورزشی‌شان است، خصوصاً در بخش‌هایی که به زندگی شخصی آنها پرداخته می‌شود. قابل ذکر است هیچکدام از صحنه‌ها در این فیلم بازسازی نشده و تمام اتفاقات به صورت واقعی فیلمبرداری شده و دوربین سحر مصیبی تمام لحظات واقعی این سه خواهر را به تصویر کشیده است که مؤسسه بامداد فیلم پخش این فیلم را به عهده دارد.

عوامل فیلم:
تهیه کنندگان: مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی
کارگردان: سحر مصیبی
فیلمبردار: رضا عبیات، تدوین: همیلا موید، صدابردار:علی علوی، مدیر تولید: سمیرا علایی، عکاس: مریم مجد، طراحی صدا: رامین ابوالصدق، موسیقی: امین بهروززاده، عنوان بندی: میثم میرزایی، مدیر تبلیغات و رسانه: شیوا آبا، روابط عمومی: نسیم چراغلو، طراحی پوستر: محمدحسین هوشمندی، مجری طرح: مؤسسه فرهنگی هنری اندیشه پردیس جم.

انتهای پیام/ برنا

Go to TOP