همیلتون با کسب عنوان نهمی برای چهارمین بار قهرمان شد

لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی تیم مرسدس برای چهارمین بار قهرمان مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک شد.

به گزارش تیم رصد سمنا،هجدهمین مسابقه گرند پریکس رقابت‌های اتومبیلرانی فرمول یک ۲۰۱۷، شب گذشته به میزبانی کشور مکزیک و در ۷۱دور برگزار شد که در پایان مکس فرستاپن هلندی از تیم ردبول زودتر از دیگران از خط پایان گذشت و فاتح این رقابت شد. والتری بوتاس فنلاندی از تیم مرسدس و کیمی رایکونن فنلاندی از تیم فراری نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

یکی از نکات جالب توجه این رقابت این بود که لوئیس همیلتون در دور اول مسابقه با اتومبیل فتل آلمانی برخورد کرد و همین باعث شد تا هر ۲برای تعویض لاستیک به پیت لین بروند و زمان زیادی را از دست بدهند ولی با وجودی که فتل از رده نخست به جایگاه نوزدهمی نزول کرد اما تلاش زیادی کرد تا با کسب ۲رده نخست مانع از قهرمانی لوئیس همیلتون شود اما این امر بی فایده بود و در نهایت او به مکان چهارم اکتفا کرد.  همیلتون با اینکه در این مسابقه نهم شد ولی همین هم برای مسجل کردن قهرمانی او کافی بود.

این چهارمین قهرمانی همیلتون ۳۲ ساله در رقابت‌های فرمول یک محسوب می شود، او پیش از این در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ قهرمانی در این رقابت‌ها را تجربه کرده بود.

دانیل ریکاردو،نیکو هالکنبرگ،برندون هارتلی،مارکوس اریکسن و کارلوس ساینز دیگر راننداگنی بودند که به دلیل نقص فنی مجبور به خروج از این مسابقه پر حادثه شدند.

استبان اوکان،لانس استرول،سرخیو پرز،کیوین مگنسون،همیلتون و فرناندو آلونسو  مکان های پنجم تا دهم این رقابت را به خود اختصاص دادند.

در حال حاضر در رده بندی کلی لوئیس همیلتون بریتانیایی از تیم مرسدس با ۳۳۱امتیاز در صدر قرار دارد و سباستین فتل و والتری بوتاس ۲راننده تیم های فراری و مرسدس در رده های دوم و سوم قرار دارند.

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

Go to TOP