- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

جسد کوهنورد مالزیایی بعد از یک سال در دماوند کشف شد

به گزارش تیم رصد سمنا؛ سیدمصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر،گفت: امدادگران هلال احمر موفق به کشف جسد کوهنورد مالزیایی در ارتفاعات دماوند شدند.

وی افزود: ۲ کوهنورد در دوم آذر ماه سال گذشته در مسیر قله دماوند مفقود شدند که اکنون جنازه دومین کوهنورد پس از یازده ماه و چهار روز کشف شد.

مرتضوی اظهار کرد: سال گذشته یک گروه ۱۲ نفره از کوهنوردان مالزیایی که قصد صعود به قله دماوند را داشتند وارد منطقه شده و پس از صعود به قله و در مسیر بازگشت متوجه مفقود شدن ۲ تن از همنوردان خود و بلافاصله نیروهای امدادی جهت جست‌وجو و نجات وارد منطقه شدند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط نامناسب جوی، ۲ کوهنورد این گروه ۱۲ نفره از مسیر اصلی حرکت خود خارج و به سمت دره یخار منحرف شدند که با اعلام این خبر بلافاصله تیم‌های جست‌وجو و نجات جمعیت هلال احمر و یک تیم از هیئت کوهنوردی به منطقه اعزام و پس از چند روز جست‌وجو موفق به کشف جسد یک تن از این ۲ کوهنورد شدند و علی رغم تلاش‌های زیاد تیم‌های جست‌وجو و نجات نفر دوم پیدا نشد.

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر تاکید کرد: مراحل انتقال جسد تا ساعت ۱۷ عصر دیروز پایان یافت و جسد این کوهنورد تحویل نیروی انتظامی منطقه و سازمان آرامستان شد.

 

 

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران