در یک اقدام خداپسندانه؛

اعضای بانوی ۲۶ ساله سمیرمی به سه بیمار اهدا شد

با اقدام خداپسندانه خانواده جوان ۲۶ ساله ساکن روستای سیور از توابع شهرستان سمیرم اعضاء بدن این بیمار مرگ مغزی به سه بیمار نیازمند عضو اهدا شد.

به گزارش سمیرم خبر، با اقدام خداپسندانه خانواده جوان ۲۶ ساله ساکن  روستای سیور، از توابع شهرستان سمیرم اعضاء بدن این بیمار مرگ مغزی به سه بیمار نیازمند عضو اهدا شد.

مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان، با علام این خبر  گفت: رقیه رییسیان که بر اثر آسیب مغزی دچارمرگ مغزی شده بود در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهرضا بستری می شود.
خلیفه سلطانی، افزود: در صحبت‌های انجام شده در خصوص پیوند اعضا بدن این بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند با رضایت خانواده، رقیه رییسیان از بیمارستان شهرضا به بیمارستان الزهرا(س) اصفهان منتقل شده و بعد از انجام مراحل مربوط به تأیید مرگ مغزی، تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت و اعضای او اهدا شد.
این مسئول، با اشاره به اینکه سی و پنجمین مورد اهداء عضو در سال جاری در اصفهان بوده است، تصریح کرد: کلیه‌های این بیمار مرگ مغزی در مرکز آموزشی درمانی نور و علی اصغر (ع) و مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان به دو بیمار نیازمند به پیوند کلیه که از نارسایی کلیه در رنج بودند، اهدا شد و با اهدای کبد وی نیز در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان به بیماری نیازمند کبد، حیاتی دوباره بخشیده شد.

خلیفه سلطانی، با اشاره به اینکه با تلاش های صورت گرفته در سال گذشته سی و شش مورد مرگ مغزی منجر به اهدای عضو در اصفهان را شاهد بودیم، بیان کرد: هم‌اکنون شمار زیادی از بیماران نیازمند پیوند عضو در لیست انتظار به سر می‌برند و به سختی هزینه‌ها و رنج بیماری را تحمل می‌کنند و این در حالی است که خداوند با دادن فرصت به برخی افراد برای بخشیدن حیات دوباره به این بیماران لذت شیرین بخشش را نصیب آنان می‌کند.

روستای سیور از توابع بخش پادنای سمیرم در ۶۰کیلومتری مرکز شهرستان و ۲۲۰ کیومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

انتهای پیام/ الف

Go to TOP