رئیس اداره راه شهرستان سمیرم خبر داد؛

نیاز ۳۰میلیاردی اداره راه شهرستان سمیرم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام

رئیس اداره راه شهرستان گفت: پروژه‌های نیمه‌تمام را با تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی از محل اعتبارات نفت و گاز در سال جاری تکمیل می کنیم.

علیرضا طایی در گفت‌وگو با خبرنگار سمیرم خبر، با اشاره به قانون محاسبات عمومی در رابطه به سال مالی دولت خاطرنشان کرد: سال مالی دولت از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه سال بعد برای پروژه‌های عمرانی بوده و اعتبارات تخصیص داده‌شده در این سال برای پروژه‌ها باید در این دوره هزینه شود.

طایی با اشاره به افزایش بودجه‌ این اداره در سال ۹۶ خاطرنشان کرد: اداره راه شهرستان سمیرم از سال ۹۳ تا ۹۵ بودجه‌ای برای ساخت راه، عمران و بهسازی شهری نداشته و تمامی بودجه مصوب آن باید در بحث نگهداری از جاده‌ها هزینه می‌شد.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت اصلی اداره راه سمیرم

طایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اقدامات انجام شده در یک سال گذشته گفت: از ابتدای حضور خود در شهرستان سمیرم با توجه به نیاز پروژه‌های راهداری به نگهداری و حفاظت هدف خود را بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و جلوگیری از هدر رفت بیت‌المال قرار داده‌ام.

وی با اشاره به وجود تعدادی پروژه نیمه‌تمام در شهرستان متذکر شد: بازگشایی و آزادسازی مسیر جاده از مهم‌ترین بخش‌های ساخت این پروژه است که مشکلات بسیاری را همراه خود داشته و پروژه‌های بسیاری پس‌ از این مرحله رهاسازی شده‌ که همین موضوع عامل خراب شدن و تخریب جاده‌ها است.

این مقام مسئول در همین رابطه ادامه داد: جاده روستایی شهید_دژکرد منطقه دنا کوه یکی از نمونه‌های بارز این مسئله بوده درحالی‌که تکمیل این پروژه باعث افزایش رونق، تقویت توان گردشگری و خروج این منطقه از تک‌محصولی بودن و استفاده از دیگر توانمندی‌های آن می‌شود.

بازگشایی محور بین استانی دنا کوه- سی سخت نیازمند ایمن‌سازی است

وی ضمن اشاره به ناایمن بودن مسیر سی سخت_ دنا کوه گفت: این محور توسط افراد بومی باوجود مخالفت‌ها و اقدامات اداره راه باز بوده و قول‌های مساعدی برای تکمیل این پروژه ملی در سال جاری داده‌ شده است.

رئیس اداره راه شهرستان سمیرم با اشاره به مصوبات جلسه شورای ترافیک و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان و همچنین استان که در سال جاری برگزارشده تصریح کرد: بسته شدن این محور تا زمان ایمن‌سازی به تصویب رسیده و مسیر بارها با مانع مسدود شده و هر بار مردم محلی با جابجایی مانع ها مسیر را بازگشایی کرده و خطرات این جاده را به جان می خرند.

وی با اشاره ناایمن بودن این مسیر افزود: ساخت جاده ‌این محور توسط دو شهرستان تکمیل‌شده ولی متأسفانه شهرستان سی سخت نصب علائم راهنمایی، تابلو، گارد ریل و در برخی نقاط نصب نیوجرسی و ساخت دیوار حائل را انجام نداده و ایمن‌سازی انجام نشده است.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: ما به‌هیچ‌عنوان با بازگشایی این محور موافق نبوده و اعتراض ما به مسئولان مربوطه شهرستان سی سخت این بوده که جاده را تا زمان تکمیل و ایمن‌سازی مسدود کنند.

طایی ضمن تأکید بر نیاز جاده‌ها به نگهداری خاطرنشان کرد: محور دنا کوه_ سی سخت نیازمند نگه‌داری بوده و اگر در این زمینه کوتاهی شود این مسیر تخریب‌شده و از بین خواهد رفت.

نیاز ۳۰ میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه‌های شهرستان

به گفته این مقام مسئول پروژه‌های نیمه‌تمام را با تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی از محل اعتبارات نفت و گاز در سال جاری تکمیل و پس‌ از آن پروژه‌های جدیدی را برای اداره راه شهرستان تعریف خواهد شد.

وی با اشاره به جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محلات فرسوده تصریح کرد: در این جلسه پنج محله شهرستان سمیرم با اولویت محله کوشک به عنوان بافت فرسوده شهرستان شناسایی‌شده که در مرحله نخست این محله در بخش عمران و بهسازی شهری اداره راه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی همچنین با اشاره به وجود راه‌های روستایی بسیار زیاد در شهرستان افزود: اولویت طرح آسفالت و احیای مسیرهای روستایی اداره راه شهرستان با روستاهای دارای بیست خانوار و بیشتر بوده که این امر در سال جاری محقق خواهد شد.

علیرضا طایی این قول را نیز به همشهریان داد که مسیر دسترسی به‌تمامی روستاهایی که بالای ۲۰ خانوار سکونت دارند را در سال جاری آسفالت می‌کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP